SAME Centauro 60 |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 286, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2194 kg to 2394 kg, l. 3240 mm, wheelbase 215 mm, front tires 6-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Case IH CX100 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 234 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
Kubota L2500 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1224 kg, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester 674 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2562 kg to 3941 kg, l. 3429 mm, h. 2311 mm, front track width from 1372 mm to 1981 mm, rear track width from 1473 mm to 1880 mm, wheelbase 214 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
New Holland 7840 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4470 mm, w. 2108 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 8, reverse gears 2 |
Kubota L1-225 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | clearance 274 mm, wheelbase 154 mm, front tires 6x14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Deutz D 5206 |
|
| Specs | power horse 51 KM (38 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2127 kg to 2435 kg, l. 3470 mm, h. 2390 mm, wheelbase 205 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fiat 90-90 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.9 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3870 kg to 4450 kg, l. 3851 mm, h. 2601 mm, wheelbase 246 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 15, reverse gears 3 |
John Deere 1950 |
|
| Specs | power horse 64.1 KM (47.8 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2791 kg, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 230 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1741 kg to 2317 kg, front track width from 1219 mm to 1829 mm, rear track width from 1270 mm to 1930 mm, wheelbase 183 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 175 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2687 kg to 4334 kg, l. 3505 mm, w. 1849 mm, clearance 340 mm, wheelbase 208 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
Fiat 180-90 |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), diesel, engine capacity 8.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 115 x 130, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6861 kg, l. 4510 mm, h. 2930 mm, wheelbase 289 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Case IH CX80 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 226 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
Fiat 70-66 |
|
| Specs | power horse 69 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3150 kg, l. 4013 mm, h. 2540 mm, wheelbase 229 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 4235 |
|
| Specs | power horse 74.8 KM (55 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3475 kg, weight with cab 3475 kg, l. 4010 mm, h. 2420-2610 mm, w. 2060 mm, clearance 390 mm, front track width from 1330 mm to 1910 mm, rear track width from 1430 mm to 2130 mm, wheelbase 236 mm, front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Zetor 12145 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4808 kg, wheelbase 269 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 431 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1960 kg, l. 3254 mm, w. 1664 mm, wheelbase 193 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 4955 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8332 kg to 11187 kg, wheelbase 297 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 6 |
SAME Buffalo 130 |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4460 kg to 4870 kg, l. 4480 mm, h. 2830 mm, wheelbase 265 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Belarus 420A |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3311 kg, front track width from 1349 mm to 1806 mm, rear track width from 1374 mm to 1839 mm, wheelbase 225 mm, front tires 8-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 6 |
Fordson Power Major |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2059 kg to 4703 kg, l. 3315 mm, h. 1641 mm, w. 1651 mm, front track width from 1372 mm to 1981 mm, rear track width from 1473 mm, wheelbase 203 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Case IH 4240 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1321 mm to 1956 mm, wheelbase 225 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Ford 7710 |
|
| Specs | power horse 86 KM (64.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2987 kg to 4898 kg, l. 3873 mm, w. 1953 mm, clearance 526 mm, front track width from 1486 mm to 2197 mm, rear track width from 1524 mm to 2032 mm, wheelbase 258 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 5820 |
|
| Specs | power horse 91.12 KM (67 kW), diesel, engine capacity 4.53 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3950 mm, w. 2174 mm, clearance 391 mm, front track width from 1422 mm to 1925 mm, rear track width from 1412 mm to 1913 mm, wheelbase 225 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | pressure compensation, synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 4), reverse gears unlimited (ranges: - 4) |
John Deere 5400 |
|
| Specs | power horse 68.4 KM (51 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2321 kg to 3628 kg, w. 1745 mm, wheelbase 204 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
John Deere 4640 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6509 kg to 8430 kg, l. 4343 mm, w. 2438 mm, clearance 378 mm, front track width from 1473 mm to 2540 mm, rear track width from 1524 mm to 3340 mm, wheelbase 300 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 4 |
New Holland 8340 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4470 mm, w. 2108 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Deutz-Fahr Agrotron K 430 |
|
| Specs | power horse 126.48 KM (93 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4440 kg, weight with cab 4440 kg, l. 4139 mm, w. 2480 mm, wheelbase 2419 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra 6400 |
|
| Specs | power horse 104.72 KM (77 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4450 kg, weight with cab 4450 kg, l. 4515 mm, h. 2700 mm, w. 2280 mm, front tires 14.9 R24, rear tires 14.9 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, forward gears 36, reverse gears 36 |
Iseki TX1510 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 68 x 78 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |