Massey Ferguson 150 |
|
| Specs | power horse 45.5 KM (33.9 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2179 kg to 2995 kg, l. 3340 mm, w. 1610 mm, clearance 320 mm, front track width from 1219 mm to 1829 mm, rear track width from 1219 mm to 1930 mm, wheelbase 205 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 6150 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 256 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16 |
John Deere 6830 Premium |
|
| Specs | power horse 145.52 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5580 kg, weight with cab 5580 kg, l. 4758 mm, h. 2906 mm, w. 2382 mm, front track width from 1623 mm to 2116 mm, rear track width from 1623 mm to 2022 mm, wheelbase 2650 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
David Brown 990 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2222 kg to 3717 kg, l. 3200 mm, w. 1702 mm, wheelbase 200 mm, front tires 6-19 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 6, reverse gears 2 |
Mitsubishi D1300 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TE4270 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 5465 |
|
| Specs | power horse 133.28 KM (98 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4449 kg to 4774 kg, l. 4503 mm, h. 2799 mm, w. 2014 mm, wheelbase 281 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 1260 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 172 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Case IH 785 |
|
| Specs | power horse 77 KM (57.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 128, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2892 kg to 3392 kg, l. 3746 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Iseki TK538 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 84, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1215 kg, l. 3020 mm, w. 1356 mm, front tires 7x16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Massey Ferguson 1010 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 70 x 75, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 575 kg to 907 kg, l. 2159 mm, w. 1064 mm, clearance 264 mm, front track width from 820 mm, rear track width from 836 mm, wheelbase 129 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 5093E |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3349 kg, l. 3749 mm, w. 1641 mm, wheelbase 217 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 210 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1253 kg to 1442 kg, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Case IH Farmall DX55 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2204 kg, wheelbase 189 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
John Deere 6230 Premium |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.53 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4390 kg, weight with cab 4390 kg, l. 4289 mm, h. 2714 mm, w. 2275 mm, front track width from 1486 mm to 2438 mm, rear track width from 1603 mm to 2301 mm, wheelbase 2400 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
John Deere 6230 Premium |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.53 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4390 kg, weight with cab 4390 kg, l. 4289 mm, h. 2714 mm, w. 2275 mm, front track width from 1486 mm to 2438 mm, rear track width from 1603 mm to 2301 mm, wheelbase 2400 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
John Deere 7400 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5745 kg to 5777 kg, wheelbase 284 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 12 |
Kubota L5030 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1680 kg to 1855 kg, l. 3205 mm, h. 2355 mm, w. 1709 mm, clearance 404 mm, wheelbase 191 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 8 |
Zetor 6945 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3708 mm, wheelbase 226 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Mitsubishi D1650 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH 995 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2903 kg, wheelbase 214 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH JXU 105 |
|
| Specs | power horse 106.08 KM (78 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | h. 2640 mm, rear tires |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, flow compensation |
Lamborghini Premium 1060 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4409 mm, h. 2710 mm, wheelbase 263 mm, front tires 380/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 60, reverse gears 60 |
Mitsubishi MT300 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1060 kg, wheelbase 157 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Chamberlain 4280 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Ursus 10014 H |
|
| Specs | power horse 102 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4,4 l, 4 cylinder(s), compression 16,2:1, bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4300 kg to 4940 kg, weight with cab 4300 kg, l. 4220 mm, h. 2760 mm, w. 2175 mm, clearance 367 mm, front track width from 1580 mm to 1780 mm, rear track width from 1595 mm to 1795 mm, front tires 380/70 R24, rear tires 380/70 R24 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Valtra T190 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5151 mm, h. 3030 mm, wheelbase 275 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Valtra T190 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5151 mm, h. 3030 mm, wheelbase 275 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Case IH 5240 Maxxum |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4590 kg, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 12 |
International Harvester 1055 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4370 kg, l. 4260 mm, h. 2770 mm, wheelbase 262 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |