Case IH 7250 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8228 kg, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 6 |
Landini 9880 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg to 4000 kg, l. 3871 mm, wheelbase 244 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
John Deere 855 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 75 x 75, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 811 kg to 848 kg, l. 2802 mm, w. 1082 mm, wheelbase 162 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Fendt Favorit 515C |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4480 mm, h. 2860 mm, wheelbase 261 mm, front tires 480/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 44, reverse gears 44 |
Massey Ferguson 2210 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2506 kg, wheelbase 200 mm, front tires 11.2R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 15, reverse gears 15 |
SAME Laser 110 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4880 kg, l. 4570 mm, h. 2770 mm, wheelbase 275 mm, front tires 16.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Deutz-Fahr DX 4.70 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3850 kg, l. 4090 mm, h. 2700 mm, wheelbase 240 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Zetor 8540 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3717 kg, l. 3899 mm, w. 1928 mm, clearance 371 mm, rear track width from 1501 mm to 1801 mm, wheelbase 237 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Fendt Farmer 309C |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 116, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4000 mm, h. 2680 mm, wheelbase 227 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Zetor 10540 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4062 kg, l. 3899 mm, w. 1928 mm, clearance 490 mm, rear track width from 1501 mm to 1801 mm, wheelbase 237 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Case IH Farmall 75A |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2461 mm, w. 1991 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 2 |
Ursus 1224 |
|
| Specs | power horse 116.96 KM (86 kW), diesel, engine capacity 6.842 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4970 kg to 5800 kg, weight with cab 5800 kg, l. 5110 mm, h. 2700 mm, w. 2270 mm, clearance 425 mm, front track width from 1710 mm to 1810 mm, rear track width from 1500 mm to 1725 mm, wheelbase 270 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
UTB/Universal 643 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3790 mm, h. 2550 mm, wheelbase 226 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
John Deere 4030 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4163 kg to 4603 kg, front track width from 1219 mm to 1727 mm, rear track width from 1524 mm to 2352 mm, wheelbase 256 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 2 |
Mahindra 8560 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3119 kg to 3684 kg, l. 4115 mm, w. 1963 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Iseki TF330 |
|
| Specs | power horse 29.5 KM (22 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 84, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 879 kg, l. 2959 mm, w. 1412 mm, clearance 160 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Landini Legend 115 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4971 mm, h. 2949 mm, wheelbase 279 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 72, reverse gears 72 |
Landini Legend 115 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4971 mm, h. 2949 mm, wheelbase 279 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 72, reverse gears 72 |
SAME Frutteto II 75 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2300 kg, l. 3190 mm, h. 2140 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Case IH Puma 155 |
|
| Specs | power horse 167 KM (123 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5600 kg, weight with cab 5600 kg, l. 4449 mm, h. 2985-3040 mm, w. 2682 mm, front track width from 1560 mm to 2269 mm, wheelbase 2789 mm, front tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28, rear tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
White 1370 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 205 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Foton 504 |
|
| Specs | power horse 49.4 KM (36.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 122, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3245 kg, weight with cab 1 kg, l. 4099 mm, h. 2695 mm, w. 1839 mm, wheelbase 221 mm, front tires 8.30-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ursus 2812 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3264 mm, h. 2235 mm, wheelbase 193 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Laser 100 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, engine capacity 5.2 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4280 mm, h. 2700 mm, wheelbase 259 mm, front tires 16.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Yanmar FX20D |
|
| Specs | power horse 23.5 KM (17.5 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1105 kg, l. 2870 mm, h. 1880 mm, w. 1245 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Explorer 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2780 kg, l. 3990 mm, h. 2440 mm, wheelbase 232 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Steyr 760 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2580 kg, l. 3541 mm, h. 2220 mm, wheelbase 213 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Mahindra 4530 |
|
| Specs | power horse 42.5 KM (31.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2594 kg, l. 3404 mm, w. 1854 mm, front tires 9.5x20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 8, reverse gears 8 |
Renault 180-94 TZ |
|
| Specs | power horse 170 KM (126.8 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | l. 5169 mm, h. 3050 mm, wheelbase 279 mm, front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
Case IH 5140 Maxxum |
|
| Specs | power horse 108.5 KM (80.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4449 kg to 4910 kg, l. 4333 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, rear track width from 1524 mm, wheelbase 263 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 20 |