John Deere 6110 |
|
| Specs | power horse 84 KM (62.6 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4374 kg, l. 4132 mm, wheelbase 240 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 12, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 6170 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 269 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16 |
Kubota L2601 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 82 x 82, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 9240 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9013 kg to 10242 kg, wheelbase 292 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
Belarus 825 |
|
| Specs | power horse 81 KM (60.4 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 245 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 4 |
John Deere 5525 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | clearance 478 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 9, reverse gears 3 |
Ursus 3514 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Landini 7500 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2490 kg to 2720 kg, l. 3759 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 2150 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2254 kg to 2689 kg, w. 1745 mm, front track width from 1260 mm to 2019 mm, rear track width from 1397 mm to 2007 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Yanmar F18D |
|
| Specs | power horse 21.5 KM (16 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 990 kg, l. 2769 mm, h. 1905 mm, w. 1118 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Mahindra 6000 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2252 kg to 2834 kg, w. 1966 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
New Holland T7060 |
|
| Specs | power horse 213.52 KM (157 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6850 kg, weight with cab 6850 kg, l. 4816 mm, w. 2334 mm, wheelbase 288 mm, front tires 600/65R28 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Belarus 920 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 245 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Mahindra 485 DI |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 96, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1856 kg, l. 2946 mm, h. 1600 mm, w. 1803 mm, clearance 262 mm, wheelbase 190 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Drago 120 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4150 kg to 4570 kg, l. 4090 mm, h. 2780 mm, wheelbase 265 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 824 |
|
| Specs | power horse 229.84 KM (169 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 7800 kg, weight with cab 7800 kg, l. 4940 mm, h. 3110 mm, w. 2590 mm, clearance 605 mm, front track width from 1800 mm to 2250 mm, rear track width from 1800 mm to 2250 mm, wheelbase 283 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 44, reverse gears 44 |
John Deere 6520 Premium |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5080 kg |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
Ford 8340 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4470 mm, w. 2108 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
New Holland T8040 |
|
| Specs | power horse 303.28 KM (223 kW), diesel, engine capacity 8.268 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9259 kg to 9827 kg, weight with cab 9259 kg, l. 5829 mm, h. 3330 mm, w. 2489 mm, wheelbase 307 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, synchronized gearbox, forward gears 18, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 4610 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2949 kg to 3150 kg, l. 3876 mm, w. 1999 mm, wheelbase 224 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Fiat 1000 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 5.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3820 kg to 4420 kg, l. 4239 mm, wheelbase 251 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Ford 8700 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5565 kg, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 8330 |
|
| Specs | power horse 300.56 KM (221 kW), diesel, engine capacity 9 l, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10346 kg, weight with cab 10346 kg, l. 5640 mm, h. 3360 mm, w. 2480 mm, clearance 442 mm, wheelbase 302 mm, front tires 600 / 70 R30, rear tires 600 / 70 R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
White 2-30 Field Boss |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 86, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1224 kg to 1338 kg, w. 1727 mm, rear track width from 1354 mm to 1501 mm, wheelbase 175 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 5083E |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3749 mm, w. 1641 mm, wheelbase 217 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Fortschritt ZT 303 |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (73.5 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 120 x 145, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6032 kg, l. 4651 mm, h. 2619 mm, w. 2469 mm, front tires 12.5-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 6 |
IMT 549 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3401 mm, h. 2461 mm, wheelbase 198 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Hinomoto N249 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TC55DA |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1922 kg, l. 3487 mm, h. 2311 mm, w. 1636 mm, wheelbase 189 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Nuffield 10/60 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2660 kg to 4615 kg, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |