Zetor 4320 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 223 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
SAME Solaris 35 |
|
| Specs | power horse 38.76 KM (28.5 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1350 kg, weight with cab 1350 kg, l. 2960 mm, w. 1021 mm, clearance 345 mm, front track width from 971 mm to 1191 mm, rear track width from 821 mm to 1031 mm, wheelbase 162 mm, front tires 7-12 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12/16, reverse gears 12/16 |
Branson 2810 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 88, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1651 kg, l. 3048 mm, h. 2413 mm, w. 1499 mm, clearance 284 mm, wheelbase 165 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Valtra A75 |
|
| Specs | power horse 73.44 KM (54 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3330 kg to 3560 kg, weight with cab 3330 kg, l. 4056 mm, h. 2655 mm, w. 2173 mm, wheelbase 226 mm, front tires 10.00-16 (2WD); 16.9-34 (4WD), rear tires 10.00-16 (2WD); 16.9-34 (4WD) |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
AGCO White 6085 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3061 kg to 3356 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 16 |
J.I. Case 2670 Traction King |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9439 kg to 11457 kg, wheelbase 259 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 4230 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3674 kg to 6418 kg, w. 2276 mm, wheelbase 264 mm, front tires 11x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 253 |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1823 kg to 2147 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 955 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 86, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 902 kg, l. 2794 mm, w. 1275 mm, front track width from 980 mm to 1201 mm, rear track width from 1026 mm to 1156 mm, wheelbase 162 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Renault 95-14 TX |
|
| Specs | power horse 84 KM (62.6 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4615 kg, l. 4300 mm, h. 2730 mm, wheelbase 247 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Renault 103-54 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4300 mm, h. 2860 mm, wheelbase 247 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Belarus 1025 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 245 mm, front tires 13.6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
County 1164 |
|
| Specs | power horse 116 KM (86.5 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4400 kg, wheelbase 182 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 920 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1973 kg, wheelbase 188 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Landini 8550 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3250 kg to 3580 kg, l. 4041 mm, h. 2720 mm, wheelbase 240 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
New Holland Workmaster 75 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2294 kg to 2626 kg, l. 3485 mm, h. 2421 mm, w. 1991 mm, rear track width from 1516 mm to 2037 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 6603 |
|
| Specs | power horse 109 KM (81.3 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3884 kg to 4300 kg, l. 4445 mm, w. 1651 mm, clearance 457 mm, wheelbase 264 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 9, reverse gears 3 |
White 2-70 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3914 kg to 4368 kg, wheelbase 267 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Ford-New Holland 8970 |
|
| Specs | power horse 240 KM (179 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4996 mm, w. 2456 mm, front track width from 1575 mm to 2210 mm, rear track width from 1532 mm to 2738 mm, wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 18 |
Goldoni Super Special 140 |
|
| Specs | power horse 12.24 KM (9 kW), diesel |
| Dimensions | weight from 1080 kg, l. 1900 mm, h. 880 mm, w. 560 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 4, reverse gears 2 |
Case IH JX1090U |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3930 kg, front track width from 1407 mm to 2174 mm, rear track width from 1633 mm to 2131 mm, wheelbase 234 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
Case IH 985 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr 7807 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3270 kg, l. 4020 mm, h. 2700 mm, wheelbase 243 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Renault Ares 735 RZ |
|
| Specs | power horse 184.96 KM (136 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 7778 kg to 8420 kg, weight with cab 8420 kg, l. 4635 mm, h. 3084 mm, w. 2400 mm, clearance 508 mm, front track width from 1630 mm to 2000 mm, rear track width from 1900 mm to 2400 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
International Harvester 1455 XL |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5611 kg, l. 4740 mm, h. 2940 mm, wheelbase 280 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 9 |
Kioti LK2554 |
|
| Specs | power horse 24.4 KM (18.2 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1149 kg to 1201 kg, l. 2771 mm, w. 1293 mm, clearance 300 mm, wheelbase 164 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Valmet 6400 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3850 kg, l. 4440 mm, h. 2741 mm, wheelbase 237 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
John Deere 5303 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2143 kg to 2318 kg, front track width from 1445 mm to 2080 mm, rear track width from 1417 mm to 1821 mm, wheelbase 204 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 9, reverse gears 3 |
New Holland TCE50 |
|
| Specs | power horse 49 KM (36.029411764706 kW), engine capacity 2.189 l |
| Dimensions | w. 1380 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 263 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2317 kg, wheelbase 190 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |