Farm Pro 2430 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1986 kg, l. 3238 mm, h. 2438 mm, w. 1435 mm, clearance 267 mm, wheelbase 182 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron 165.7 |
|
| Specs | power horse 166 KM (122.06 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5880 kg to 6750 kg, weight with cab 6750 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Valtra 6350 HiTech |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4660 kg, weight with cab 4660 kg, l. 4534 mm, h. 2730 mm, w. 2280 mm, front tires 14.9 R24, rear tires 14.9 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36, reverse gears 36 |
J.I. Case 870 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
Fiat M115 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4572 mm, w. 2134 mm, front track width from 1542 mm to 2187 mm, rear track width from 1529 mm to 2233 mm, wheelbase 275 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 23, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 1114 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 5.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4850 kg to 5341 kg, l. 4699 mm, h. 2901 mm, wheelbase 279 mm, front tires 13.6-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Steyr 8080 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3099 kg to 3370 kg, l. 3772 mm, w. 1908 mm, front track width from 1420 mm to 2121 mm, rear track width from 1524 mm to 1681 mm, wheelbase 221 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Steyr 8080 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3099 kg to 3370 kg, l. 3772 mm, w. 1908 mm, front track width from 1420 mm to 2121 mm, rear track width from 1524 mm to 1681 mm, wheelbase 221 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
YTO X904 |
|
| Specs | power horse 89.2 KM (66.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | l. 4259 mm, h. 2990 mm, w. 2121 mm, clearance 439 mm, wheelbase 231 mm, front tires 13.6-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Yanmar FX22D |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1124 kg, l. 2870 mm, h. 1905 mm, w. 1245 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 231S |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 188 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 6300 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4171 mm, wheelbase 240 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 21, reverse gears 7 |
John Deere 6300 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4171 mm, wheelbase 240 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 21, reverse gears 7 |
Claas Celtis 436 |
|
| Specs | power horse 84 KM (61.764705882353 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4190 kg, weight with cab 4190 kg, l. 3872 mm, h. 2654 mm, w. 2510 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Ford 1720 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1315 kg, wheelbase 165 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
IMT 540 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 198 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
John Deere 1640 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3360 kg to 3630 kg, l. 3937 mm, h. 2667 mm, wheelbase 228 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Claas Celtis 436 |
|
| Specs | power horse 84 KM (61.764705882353 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4190 kg, weight with cab 4190 kg, l. 3872 mm, h. 2654 mm, w. 2510 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 261 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2440 kg, l. 3759 mm, w. 1928 mm, clearance 340 mm, wheelbase 222 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Bolens G174 |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 80, engine liquid cooled, PTO 472 rpm |
| Dimensions | weight from 519 kg, front track width from 790 mm, rear track width from 739 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Landini Vision 105 |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (72.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4160 kg, weight with cab 4160 kg, l. 4440 mm, h. 2680 mm, w. 1850 mm, clearance 450 mm, wheelbase 2410 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Massey Ferguson 1433 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1274 kg, l. 3086 mm, h. 2349 mm, w. 1410 mm, wheelbase 173 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Case IH 3230 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2788 kg to 3132 kg, front track width from 1321 mm to 1956 mm, wheelbase 214 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Kubota B1500 |
|
| Specs | power horse 19 KM (14.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2210 mm, w. 1049 mm, clearance 236 mm, front track width from 770 mm, rear track width from 810 mm to 859 mm, wheelbase 125 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron M 615 |
|
| Specs | power horse 145.52 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5460 kg, weight with cab 5460 kg, l. 4587 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2647 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Steyr 768 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2757 kg, l. 3541 mm, h. 2220 mm, wheelbase 213 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
John Deere 1020 |
|
| Specs | 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 98, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2145 kg to 2701 kg, wheelbase 187 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Landini 7880 |
|
| Specs | power horse 71 KM (52.9 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3450 kg, l. 3851 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Ford 7840 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3663 kg to 4660 kg, l. 4470 mm, w. 2108 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH JX55 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2565 kg to 3041 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |