Massey Ferguson 6255 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4454 kg, wheelbase 255 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Kubota L2350 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 997 kg, wheelbase 155 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Frutteto 85 II |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 2500 kg to 2670 kg, weight with cab 2670 kg, l. 3190 mm, w. 1460-1750 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 2720 |
|
| Specs | power horse 147 KM (109.6 kW), diesel, engine capacity 5.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6141 kg, l. 5090 mm, wheelbase 273 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 12 |
International Harvester 4366 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 9838 kg to 10432 kg, wheelbase 299 mm, front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
John Deere 5075E |
|
| Specs | power horse 74.8 KM (55 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4100 kg to 4200 kg, weight with cab 4100 kg, l. 3500 mm, h. 2425 -2460 mm, w. 1790 - 1810 (2WD/4WD) mm, clearance 400 mm, front track width from 1447 mm to 2082 mm, rear track width from 1417 mm to 1821 mm, wheelbase 2050 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 9, reverse gears 3 |
John Deere 6900 |
|
| Specs | power horse 130.56 KM (96 kW), diesel, engine capacity 6.786 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5390 kg to 9000 kg, weight with cab 9000 kg, l. 4989 mm, h. 2883 mm, w. 2382 mm, wheelbase 264 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Fiat 55-66 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2925 kg, l. 3632 mm, h. 2388 mm, wheelbase 218 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Ford TW-35 |
|
| Specs | power horse 187 KM (139.4 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6207 kg, l. 4547 mm, w. 2123 mm, clearance 417 mm, front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1524 mm to 2794 mm, wheelbase 274 mm, front tires 14x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Claas Ares 836 |
|
| Specs | power horse 205 KM (150.73529411765 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 8320 kg, weight with cab 8320 kg, l. 4616 mm, h. 3085 mm, w. 2400 mm, wheelbase 288 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 1020 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 927 kg to 1043 kg, l. 2400 mm, w. 1156 mm, clearance 345 mm, wheelbase 144 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Ursus C-360-3P |
|
| Specs | power horse 47 KM (34 kW), diesel, engine capacity 2,502 l, 3 cylinder(s), compression 16,5:1, bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2056 kg to 2811 kg, weight with cab 2409 kg, l. 3610 mm, h. 2050 mm, w. 1800 mm, clearance 440 mm, front track width from 1350 mm to 1650 mm, rear track width from 1428 mm to 1725 mm, wheelbase 2172 mm, front tires 6.00-16.6, rear tires 6.00-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
New Holland T8030 |
|
| Specs | power horse 273.36 KM (201 kW), diesel, engine capacity 8.268 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9259 kg to 9768 kg, weight with cab 9259 kg, l. 5829 mm, h. 3330 mm, w. 2489 mm, wheelbase 307 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, synchronized gearbox, forward gears 18, reverse gears 4 |
Valtra T 150 |
|
| Specs | power horse 155.04 KM (114 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5650 kg, weight with cab 5650 kg, l. 5148 mm, h. 2960 mm, w. 2338 mm, front tires 16.9 R28, rear tires 16.9 R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/12, reverse gears 36/12 |
Massey Ferguson 375 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2739 kg to 3266 kg, l. 3668 mm, w. 1974 mm, clearance 254 mm, wheelbase 213 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
Renault 110-54 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5395 kg, l. 4600 mm, h. 2901 mm, wheelbase 274 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Leyland 384 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3404 mm, h. 2489 mm, wheelbase 203 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Mahindra 2525 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1562 kg, l. 3200 mm, w. 1460 mm, front tires 27x8.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Ursus 4512 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3785 mm, h. 2540 mm, wheelbase 222 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
New Holland TG285 |
|
| Specs | power horse 285 KM (212.5 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 512C |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5410 kg, l. 4480 mm, h. 2820 mm, wheelbase 261 mm, front tires 420/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 44, reverse gears 44 |
Mitsubishi D1500 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | - |
Hinomoto C144 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 684 kg, l. 2032 mm, h. 1600 mm, w. 991 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 4630 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7371 kg, wheelbase 284 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
John Deere 8320 |
|
| Specs | power horse 288 KM (211.76470588235 kW), diesel, engine capacity 8.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9000 kg to 14000 kg, weight with cab 9000 kg, l. 5850 mm, h. 3200 mm, w. 2540 mm, wheelbase 296 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 5 |
Fortschritt ZT 323 |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (73.5 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 120 x 145, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5570 kg, l. 4709 mm, front tires 16-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 6 |
Zetor 4712 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | rear track width from 1280 mm to 1801 mm, wheelbase 198 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Claas Axion 950 |
|
| Specs | power horse 320 KM (235.29411764706 kW), diesel, engine capacity 8.71 l, 6 cylinder(s), PTO min 540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 13060 kg, weight with cab 13060 kg, l. 5590 mm, h. 3452 mm, wheelbase 3150 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 705 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4425 mm, h. 2710 mm, wheelbase 239 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Kubota B1610 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 522 kg, l. 2034 mm, h. 1255 mm, clearance 269 mm, front track width from 767 mm, rear track width from 711 mm to 1031 mm, wheelbase 127 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |