Ford-New Holland 8770 |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4996 mm, w. 2456 mm, front track width from 1575 mm to 2210 mm, rear track width from 1532 mm to 2738 mm, wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 18 |
Claas Arion 650 |
|
| Specs | power horse 184 KM (135 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 6820 kg, weight with cab 6820 kg, l. 4818 mm, h. 3019 mm, wheelbase 2820 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
Massey Ferguson 6140 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3941 kg to 4150 kg, l. 4343 mm, wheelbase 236 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
John Deere 6930 Premium |
|
| Specs | power horse 155.04 KM (114 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5888 kg, weight with cab 5888 kg, l. 4758 mm, h. 2906 mm, w. 2382 mm, front track width from 1623 mm to 2116 mm, rear track width from 1623 mm to 2022 mm, wheelbase 2650 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fiat 880/5 |
|
| Specs | power horse 88 KM (65.6 kW), diesel, engine capacity 4.6 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3700 kg, l. 3810 mm, h. 2570 mm, wheelbase 245 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Renault 155-54 |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4600 mm, h. 3020 mm, wheelbase 274 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
International Harvester 955 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4290 kg to 4670 kg, l. 4260 mm, h. 2770 mm, wheelbase 262 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Goldoni Jolly Super 59 LD |
|
| Specs | power horse 8.16 KM (6 kW), diesel |
| Dimensions | weight from 167 kg, l. 1130 mm, h. 930 mm, w. 690 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 4, reverse gears 1 |
New Holland TN60A |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2349 kg, l. 3851 mm, w. 1707 mm, wheelbase 207 mm, front tires 9.5x15 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears 8, reverse gears 8 |
Kubota B7200 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 75 x 70, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 504 kg to 615 kg, l. 2540 mm, w. 1140 mm, front track width from 711 mm, rear track width from 739 mm to 909 mm, wheelbase 139 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears 6, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 6120 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3792 kg to 4014 kg, l. 4343 mm, wheelbase 236 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Challenger 95E |
|
| Specs | power horse 410 KM (305.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 130 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 271 mm, front tires 25 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Kubota B2410 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 620 kg to 680 kg, l. 2329 mm, w. 1176 mm, clearance 325 mm, rear track width from 889 mm to 1064 mm, wheelbase 149 mm, front tires 6.50-10 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH 895 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2903 kg, wheelbase 225 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Kubota L4150 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1700 kg to 1850 kg, l. 3289 mm, w. 1727 mm, clearance 345 mm, front track width from 1219 mm to 1829 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 194 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
Kubota BX2230 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 0.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Renault 551 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2630 kg to 2945 kg, l. 3551 mm, h. 2349 mm, wheelbase 211 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Zetor 6711 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2624 kg, wheelbase 224 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
John Deere 7820 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7258 kg to 7984 kg, l. 5390 mm, w. 2438 mm, wheelbase 286 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 7820 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7258 kg to 7984 kg, l. 5390 mm, w. 2438 mm, wheelbase 286 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
SAME Laser 130 |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5170 kg, l. 4620 mm, h. 2780 mm, wheelbase 280 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
John Deere 8230 |
|
| Specs | power horse 270.64 KM (199 kW), diesel, engine capacity 9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10346 kg to 11406 kg, weight with cab 10346 kg, l. 5590 mm, h. 3310 mm, w. 2480 mm, clearance 442 mm, wheelbase 302 mm, front tires 600 / 65 R28, rear tires 600 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 4255 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5545 kg to 7062 kg, wheelbase 269 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 6 |
Belarus Super MTZ-52 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3220 kg, l. 3899 mm, h. 2489 mm, wheelbase 245 mm, front tires 8-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 2 |
Valtra 6200 |
|
| Specs | power horse 93.84 KM (69 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4300 kg, weight with cab 4300 kg, l. 4515 mm, h. 2675 mm, w. 2240 mm, front tires 13.6 R24, rear tires 13.6 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, forward gears 36, reverse gears 36 |
Yanmar F17D |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 980 kg, l. 2591 mm, h. 1880 mm, w. 1118 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 4650 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7568 kg to 8430 kg, l. 4564 mm, h. 2992 mm, w. 2997 mm, clearance 379 mm, wheelbase 300 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 6 |
Ferguson TE-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 81 x 95, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1251 kg to 2045 kg, l. 2921 mm, h. 1321 mm, w. 1613 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Yanmar FX26D |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH 5230 Maxxum |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4490 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 12 |