Kubota L260 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1197 kg to 1823 kg, front track width from 1016 mm to 1422 mm, rear track width from 1016 mm to 1575 mm, wheelbase 160 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Oliver 1365 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 205 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers 160 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1927 kg to 2753 kg, l. 3658 mm, wheelbase 193 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Versatile 936 |
|
| Specs | power horse 310 KM (231.2 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 12224 kg to 14644 kg, l. 6604 mm, wheelbase 330 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
New Holland TT60A |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2059 kg to 2262 kg |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Diamond 260 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8451 kg, l. 5130 mm, h. 3230 mm, wheelbase 308 mm, front tires 600/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Steiger Puma 1000 |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 314 mm, front tires 16.9-38 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 2 |
Challenger MT575B |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6803 kg to 10439 kg, l. 4841 mm, w. 2060 mm, front track width from 1554 mm to 2266 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 289 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
New Holland TN95DA |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2975 kg to 3665 kg, l. 4059 mm, w. 1707 mm, wheelbase 218 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Steiger Panther II ST-310 |
|
| Specs | power horse 310 KM (231.2 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Ransomes MG5 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
CO-OP E3 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1642 kg to 2507 kg, l. 3353 mm, h. 1524 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Pasquali EOS 6.50RS |
|
| Specs | power horse 45.6 KM (34 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 8.25-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
TAFE 3600 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 92, PTO 579 rpm |
| Dimensions | weight from 1339 kg, l. 3109 mm, h. 2235 mm, w. 1676 mm, clearance 340 mm, front tires 8.0-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Allis Chalmers 7050 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6588 kg to 8858 kg, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
CaseIH Farmall 80 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2586 kg to 3136 kg |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 12 |
Case IH MX305 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9790 kg to 15156 kg, h. 3264 mm, wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 23, reverse gears 6 |
New Holland TL 80 |
|
| Specs | power horse 76.16 KM (56 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3400 kg, weight with cab 3400 kg, l. 4027 mm, h. 2493 mm, w. 1990-2744 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
AGCO White 170 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7842 kg to 8550 kg, wheelbase 259 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
John Deere 1050 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 90, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1330 kg to 1877 kg, front track width from 1245 mm, rear track width from 1295 mm to 1905 mm, wheelbase 175 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
LS LT450D |
|
| Specs | power horse 43 KM (32.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1730 kg, l. 3330 mm, h. 2222 mm, w. 1321 mm, clearance 335 mm, wheelbase 160 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Bolens G192 |
|
| Specs | power horse 19 KM (14.2 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 758 kg, l. 2680 mm, h. 1915 mm, w. 1209 mm, clearance 300 mm, front track width from 950 mm, rear track width from 965 mm to 1219 mm, wheelbase 148 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 9, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 3350 |
|
| Specs | power horse 88 KM (65.6 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
New Holland T2420 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3487 mm, h. 1814 mm, w. 1819 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
New Holland 9680 |
|
| Specs | power horse 350 KM (261 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Renault 75-14 TS |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4049 mm, h. 2771 mm, wheelbase 239 mm, front tires 13.6-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Shibaura D28F |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW), diesel |
| Dimensions | weight from 1525 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
John Deere 8225R |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9863 kg, l. 6129 mm, wheelbase 320 mm, front tires 11-24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
JCB Fastrac 1125 |
|
| Specs | power horse 139 KM (103.7 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5159 mm, h. 2799 mm, wheelbase 277 mm, front tires 480/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 12 |
Minneapolis-Moline U |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |