Mitsubishi MTX28 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki T7000 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 214 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Farmall Super C |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1406 kg to 2285 kg, l. 3124 mm, h. 1899 mm, w. 152 mm, rear track width from 1194 mm to 2032 mm, wheelbase 208 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Cub Cadet 8454 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2026 kg, l. 3320 mm, h. 2426 mm, w. 1549 mm, wheelbase 181 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Challenger MT955C |
|
| Specs | power horse 475 KM (354.2 kW), diesel, engine capacity 15.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 171, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7569 mm, w. 4877 mm, wheelbase 394 mm, front tires 710/70R42 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 4 |
New Holland 8770 |
|
| Specs | power horse 190.4 KM (140 kW), diesel, engine capacity 7.5 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 8517 kg to 8744 kg, weight with cab 8744 kg, l. 5010 mm, h. 3055 mm, w. 2348 mm, clearance 471 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, rear track width from 1620 mm to 2645 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 9 |
Mahindra 2415 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 92, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 825 kg to 845 kg, l. 2776 mm, w. 1379 mm, front tires 7x12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Iseki TA210 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere B |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1485 kg, l. 3061 mm, w. 2159 mm, rear track width from 1422 mm to 2134 mm, front tires 22x3.25 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Dongfeng DF-304 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1330 kg, l. 3236 mm, h. 1537 mm, w. 1486 mm, clearance 358 mm, wheelbase 169 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Renault Ceres 325 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3600 kg, l. 4480 mm, h. 2499 mm, wheelbase 241 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Ford 3230 |
|
| Specs | power horse 37 KM (27.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 107, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2437 kg, l. 3480 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Force Motors Balwan 450 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3340 mm, w. 1699 mm, wheelbase 188 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Renault 160-94 TZ |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 6370 kg, l. 5169 mm, h. 3050 mm, wheelbase 279 mm, front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
Rhino 202 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Panther III PTA-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 14.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Iseki TK546 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 92, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1754 kg, l. 3556 mm, w. 1834 mm, front tires 7.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Kubota M135X |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4599 kg to 6533 kg, l. 4361 mm, h. 2725 mm, w. 2261 mm, clearance 615 mm, front track width from 1770 mm to 1869 mm, rear track width from 1590 mm to 2090 mm, wheelbase 268 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
ArmaTrac 604 |
|
| Specs | power horse 57.7 KM (43 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3289 kg, h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 330 mm, wheelbase 220 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Challenger MT285B |
|
| Specs | power horse 47.5 KM (35.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3371 mm, h. 2286 mm, w. 1661 mm, clearance 376 mm, wheelbase 189 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Mahindra 265 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 96, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1735 kg, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron 4.90 |
|
| Specs | power horse 88 KM (65.6 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4160 kg, l. 4010 mm, h. 2750 mm, wheelbase 242 mm, front tires 16.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Case IH 1130 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.2 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 907 kg, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Allis Chalmers 8070 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7643 kg to 10146 kg, l. 4750 mm, w. 2426 mm, clearance 559 mm, wheelbase 269 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
Ford 6500 |
|
| Specs | power horse 112 KM (83.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann XA 606 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2570 kg to 2720 kg, l. 32767 mm, h. 2380 mm, wheelbase 211 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
Massey Ferguson 20 |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 1930 mm, w. 2070 mm, wheelbase 210 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Zetor 6441 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3601 kg, wheelbase 223 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Ford-New Holland 8630 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4369 mm, h. 2890 mm, w. 2083 mm, clearance 417 mm, wheelbase 266 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Bolens G242 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2680 mm, h. 1915 mm, w. 1209 mm, clearance 300 mm, front track width from 950 mm, rear track width from 965 mm to 1219 mm, wheelbase 148 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 9, reverse gears 3 |