John Deere 8310R |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6195 mm, w. 2438 mm, wheelbase 302 mm, front tires 420/85R34 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH STX325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 14481 kg, wheelbase 353 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
SAME Explorer III 100 |
|
| Specs | power horse 95.88 KM (70.5 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg, weight with cab 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40/20, reverse gears 40/20 |
Deutz-Fahr Agrotron TTV 610 |
|
| Specs | power horse 164.56 KM (121 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 6525 kg, weight with cab 6525 kg, l. 4757 mm, w. 2480 mm, wheelbase 2767 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
John Deere 820 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 2000 mm, w. 1500 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
John Deere 820 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 2000 mm, w. 1500 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Case IH Puma 195 |
|
| Specs | power horse 195 KM (145.4 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7125 kg to 7999 kg, wheelbase 288 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 8570 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 14560 kg, l. 6830 mm, wheelbase 340 mm, front tires 24.5R32 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 24, reverse gears 6 |
Siromer 304 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2992 mm, h. 2441 mm, w. 1290 mm, clearance 295 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 720 |
|
| Specs | bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3435 mm, h. 2242 mm, w. 2200 mm, wheelbase 237 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Foton 250 |
|
| Specs | power horse 24.6 KM (18.3 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2756 mm, h. 1366 mm, w. 1250 mm, clearance 320 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
AGCO ST25 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 650 kg, l. 2680 mm, h. 1910 mm, w. 1041 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 6, reverse gears 2 |
Ursus 5314 Agro Bis |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), engine capacity 4.068 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3400 kg to 4000 kg, weight with cab 3400 kg, l. 4030 mm, h. 2670 mm, w. 2010 mm, clearance 480 mm, front track width from 1474 mm to 1815 mm, rear track width from 1500 mm to 2220 mm, wheelbase 2330 mm, front tires 12.4-24, rear tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Antares II 110 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4870 kg, l. 4560 mm, h. 2760 mm, wheelbase 275 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 54, reverse gears 54 |
Zetor 16045 |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Kubota BX1870 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 610 kg, l. 2339 mm, front track width from 879 mm, rear track width from 818 mm, wheelbase 134 mm, front tires 16x7.5-8 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Kubota BX1850 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 67 x 68, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 569 kg, l. 2339 mm, h. 1763 mm, w. 1130 mm, clearance 229 mm, wheelbase 134 mm, front tires 16x7.5-8 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Massey-Harris 44 Special |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 140, PTO 534 rpm |
| Dimensions | l. 3437 mm, h. 2032 mm, w. 2007 mm, wheelbase 223 mm, front tires 6.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Massey-Harris 101 Junior |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111 |
| Dimensions | front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Deutz-Allis 6265 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 232 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Leyland 482 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3361 kg to 5443 kg, l. 3835 mm, h. 2616 mm, wheelbase 211 mm, front tires 12.4-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Allis Chalmers ED40 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2896 mm, front track width from 1219 mm to 1778 mm, rear track width from 1219 mm to 1829 mm, wheelbase 194 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Caterpillar RD7 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | front tires 60,74 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T110 Max T3 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 3450 kg to 3930 kg, weight with cab 3600 kg, wheelbase 2365 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrotron 6.45 |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5390 kg, l. 4680 mm, h. 2960 mm, wheelbase 276 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Challenger MT875C |
|
| Specs | power horse 585 KM (436.2 kW), diesel, bore x stroke: 145 x 183, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6858 mm, w. 3602 mm, clearance 366 mm, wheelbase 299 mm, front tires 30,36 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Case IH Farmall DX29 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1122 kg, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
New Holland TS 115A |
|
| Specs | power horse 115.6 KM (85 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16/24/32/48, reverse gears 16/24/32/48 |
John Deere 8285R |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6195 mm, w. 2438 mm, wheelbase 305 mm, front tires 420/90R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Landini Blizzard 50 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2760 kg, l. 3241 mm, h. 2370 mm, wheelbase 211 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |