Apollo 554 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2830 kg, l. 4849 mm, w. 1651 mm, clearance 330 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Kubota M95X |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4105 kg, l. 4150 mm, h. 2639 mm, w. 2126 mm, clearance 589 mm, front track width from 1529 mm to 1661 mm, rear track width from 1529 mm to 2034 mm, wheelbase 242 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 16 |
Challenger MT865B |
|
| Specs | power horse 510 KM (380.3 kW), diesel, bore x stroke: 145 x 183, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6754 mm, h. 3508 mm, w. 3579 mm, clearance 366 mm, wheelbase 299 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 4 |
Renault Ares 616 |
|
| Specs | power horse 114 KM (85 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5470 kg, l. 4259 mm, h. 2890 mm, wheelbase 275 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
John Deere 670 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 72 x 72, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 784 kg to 843 kg, l. 2763 mm, w. 1082 mm, wheelbase 142 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford FW-30 |
|
| Specs | power horse 265 KM (197.6 kW), diesel, engine capacity 14.8 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 14202 kg, front tires 24.5-32 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Farmtrac 435 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1914 kg, l. 3327 mm, h. 2134 mm, w. 1930 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH D40 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1359 kg to 1427 kg, l. 2954 mm, w. 1557 mm, clearance 330 mm, front track width from 1179 mm, rear track width from 1196 mm to 1712 mm, wheelbase 186 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Allis Chalmers 8550 |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel, bore x stroke: 133 x 159, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11974 kg to 13317 kg, l. 7239 mm, w. 2426 mm, clearance 432 mm, front track width from 1575 mm to 3124 mm, rear track width from 1575 mm to 3124 mm, wheelbase 320 mm, front tires 20.8x34 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
John Deere 8400T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11339 kg to 12396 kg, l. 5258 mm, w. 2634 mm, clearance 450 mm, wheelbase 226 mm, front tires 24,30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
SAME Titan 190 DT |
|
| Specs | power horse 189.04 KM (139 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 6000 kg, weight with cab 6000 kg, l. 4750 mm, h. 1920-2900 mm, w. 2360-2780 mm, clearance 515 mm, front track width from 1900 mm to 2500 mm, rear track width from 1830 mm to 2250 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
TYM T 1003 |
|
| Specs | power horse 101.3 KM (74.485294117647 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 16.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4152 kg, l. 4183 mm, h. 2718 mm, w. 2469 mm, clearance 383 mm, wheelbase 2300 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Bobcat CT450 |
|
| Specs | power horse 49 KM (36.5 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1784 kg, l. 3411 mm, w. 1753 mm, clearance 356 mm, wheelbase 187 mm, front tires 8x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
White 160 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 231 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Fendt Farmer 4S |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2460 kg, l. 3810 mm, h. 2400 mm, wheelbase 224 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 13, reverse gears 4 |
Hinomoto C142 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 648 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt 820 Vario |
|
| Specs | power horse 206.72 KM (152 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7185 kg, weight with cab 7185 kg, l. 4753 mm, h. 3025 mm, w. 2570 mm, clearance 566 mm, front track width from 1930 mm, rear track width from 1918 mm, wheelbase 2720 mm, front tires 540 / 65 R30, rear tires 540 / 65 R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Iseki TU205 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
JCB Fastrac 155 |
|
| Specs | power horse 168 KM (125.3 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5761 mm, h. 2990 mm, wheelbase 300 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 12 |
Massey-Harris 101 Senior |
|
| Specs | engine capacity 3.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 111 |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Challenger MT455B |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4030 kg to 4284 kg, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Oliver 880 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 102 |
| Dimensions | weight from 2558 kg to 4919 kg, l. 3658 mm, w. 2337 mm, front track width from 206 mm, rear track width from 1524 mm to 2349 mm, wheelbase 238 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agroplus 77 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, engine capacity 3_engine_capacity l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
David Brown 1212 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3052 kg, l. 3632 mm, w. 1778 mm, wheelbase 226 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick Intl G25 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2509 mm, w. 870 mm, wheelbase 102 mm, front tires 6.5/80-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Steyr 9125 |
|
| Specs | power horse 126 KM (94 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5265 kg, l. 4831 mm, h. 2901 mm, wheelbase 280 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Belarus MTZ-102 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
JCB Fastrac 1115 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5300 kg, l. 5159 mm, h. 2799 mm, wheelbase 277 mm, front tires 480/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 12 |
John Deere 8850 |
|
| Specs | power horse 370 KM (275.9 kW), diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 127, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 17000 kg to 17100 kg, l. 6548 mm, wheelbase 337 mm, front tires 20.8-42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 6 |
Bolens G272 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 86, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1020 kg, l. 2939 mm, h. 2032 mm, w. 1321 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |