David Brown 880 Implematic |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1957 kg to 3014 kg, l. 2921 mm, h. 1337 mm, w. 1626 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 2680LP |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 1994 mm, wheelbase 228 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Daedong DK80 |
|
| Specs | power horse 82.5 KM (61.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 4320 mm, h. 2560 mm, w. 2024 mm, clearance 495 mm, wheelbase 214 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Case IH Steiger 620 |
|
| Specs | power horse 628 KM (462 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 21012 kg to 22828 kg, weight with cab 21012 kg, l. 7615 mm, h. 3772 mm, w. 3048 mm, front tires 710 / 70 R42 (standard), rear tires 710 / 70 R42 (standard) |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrotron 260 |
|
| Specs | power horse 259.76 KM (191 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8350 kg to 14000 kg, weight with cab 14000 kg, l. 5130 mm, h. 3225 mm, w. 2449 mm, clearance 600 mm, wheelbase 308 mm, front tires 520/70R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
McCormick-Deering W-30 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127 |
| Dimensions | l. 3099 mm, h. 1524 mm, w. 1684 mm, front tires 30x4.50 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
AGCO GT65 |
|
| Specs | power horse 71 KM (52.9 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2419 kg, l. 3851 mm, h. 2692 mm, w. 1948 mm, wheelbase 223 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH MX210 Magnum |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8482 kg to 10298 kg, front track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 304 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 4 |
Pronar MTZ 82 A + ETC 1607-1 |
|
| Specs | power horse 78.064 KM (57.4 kW), diesel, engine capacity 4.75 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Mahindra compact utility C35 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2692 mm, w. 1476 mm, front tires 5.5x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl X10.50H |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1784 kg to 1979 kg, l. 3409 mm, w. 1623 mm, clearance 373 mm, front track width from 1247 mm, rear track width from 1262 mm to 1488 mm, wheelbase 187 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic |
Claas Nectis 267 |
|
| Specs | power horse 101 KM (75.3 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4140 mm, h. 2410 mm, wheelbase 218 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
John Deere 4120 |
|
| Specs | power horse 43.1 KM (32.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 105, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1678 kg, l. 3256 mm, w. 1666 mm, wheelbase 181 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fendt 208 |
|
| Specs | power horse 86 KM (64.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3551 mm, h. 2334 mm, w. 1194 mm, wheelbase 212 mm, front tires 280/60-15.5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 6 |
Fendt 208 |
|
| Specs | power horse 86 KM (64.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3551 mm, h. 2334 mm, w. 1194 mm, wheelbase 212 mm, front tires 280/60-15.5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 6 |
John Deere 3255 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4636 kg to 5395 kg, front track width from 1519 mm to 2116 mm, rear track width from 1590 mm to 2413 mm, wheelbase 258 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl TTX 190 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 198 KM (146 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7900 kg, wheelbase 2873 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
John Deere 9220 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 14938 kg to 16558 kg, l. 6959 mm, w. 2934 mm, wheelbase 350 mm, front tires 620/70R42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 6 |
Kubota L3750 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1655 kg, l. 3264 mm, w. 1671 mm, front track width from 1219 mm to 1829 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 194 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
Iseki TA230 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 10741 |
|
| Specs | power horse 101 KM (75.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 238 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 18 |
SAME Explorer 75 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 3.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, l. 3990 mm, h. 2590 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Versatile 280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 5080 mm, h. 3175 mm, clearance 472 mm, wheelbase 307 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 9 |
Claas Axion 810 Hexashift |
|
| Specs | power horse 204 KM (150 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 7148 kg, weight with cab 7148 kg, l. 5721 mm, h. 3153 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
AGCO ST35 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall 1066 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 266 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 8, reverse gears 4 |
Hesston 70-66 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2580 kg to 3948 kg, l. 3531 mm, front track width from 1400 mm to 1899 mm, rear track width from 1400 mm to 2000 mm, wheelbase 230 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 20, reverse gears 8 |
Landini 6830 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2300 kg to 2550 kg, l. 3909 mm, h. 2281 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Bobcat CT120 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, engine capacity 0.9 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 932 kg, l. 2685 mm, h. 2078 mm, w. 1181 mm, clearance 272 mm, wheelbase 147 mm, front tires 6x12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 2 |
AGCO RT115 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3832 kg to 5851 kg, l. 4394 mm, w. 2235 mm, wheelbase 286 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 32 |