County 764 |
|
| Specs | power horse 77 KM (57.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 107, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4100 kg, l. 3711 mm, h. 2441 mm, wheelbase 181 mm, front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 8660 |
|
| Specs | power horse 265 KM (197.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5669 mm, wheelbase 310 mm, front tires 600/70R28 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Massey Ferguson 2605 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1850 kg to 2054 kg, l. 3277 mm, h. 2337 mm, clearance 254 mm, wheelbase 193 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Zetor Z 95 Forterra |
|
| Specs | power horse 96 KM (70.4 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4309 kg to 4562 kg, weight with cab 4309 kg, l. 4255 mm, h. 2692-2772 mm, w. 1929-2430 mm, clearance 320-480 mm, rear track width from 2390 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota M108X |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4276 kg, l. 4150 mm, h. 2690 mm, w. 2126 mm, clearance 589 mm, front track width from 1529 mm to 1661 mm, rear track width from 1529 mm to 2034 mm, wheelbase 243 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
Case IH Maxxum 140 Multicontroller |
|
| Specs | power horse 141.44 KM (104 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Nuffield 4/60 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2580 kg to 4256 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
McCormick Intl X10.40M |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1779 kg, l. 3409 mm, w. 1623 mm, clearance 373 mm, front track width from 1247 mm, rear track width from 1262 mm to 1488 mm, wheelbase 187 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
New Holland T6010 Delta |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 4740 kg to 8100 kg, weight with cab 4740 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, hydrostatic, forward gears 24, reverse gears 24 |
Challenger 35 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 218 mm, front tires 18 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 9 |
Ford TW-10 |
|
| Specs | power horse 123 KM (91.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5102 kg to 6890 kg, l. 4460 mm, w. 2650 mm, clearance 640 mm, wheelbase 278 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers 7045 |
|
| Specs | power horse 173 KM (129 kW), diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5193 kg to 8613 kg, l. 4267 mm, w. 2426 mm, clearance 533 mm, wheelbase 269 mm, front tires 11x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
John Deere 9420T |
|
| Specs | power horse 425 KM (316.9 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6020 mm, w. 3581 mm, clearance 406 mm, wheelbase 281 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 6 |
Oliver 1550 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | rear track width from 1397 mm to 2309 mm, wheelbase 252 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Montana 3040 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1550 kg, l. 3310 mm, h. 2223 mm, w. 1306 mm, clearance 335 mm, front tires 8.016.0 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Buhler Versatile 2290 |
|
| Specs | power horse 290 KM (216.3 kW), diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 147, turbocharge |
| Dimensions | l. 6756 mm, h. 3721 mm, clearance 503 mm, wheelbase 337 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Argon 50 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2090 kg, l. 3480 mm, h. 2240 mm, wheelbase 197 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 4263 |
|
| Specs | power horse 99 KM (73.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 260 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 294S |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3240 kg, l. 4041 mm, h. 2560 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 610LS |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5020 kg to 5315 kg, l. 4800 mm, h. 2840 mm, wheelbase 272 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 7 |
Farm Pro 7040 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
AGCO Allis 9675 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7439 kg, wheelbase 312 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
Hinomoto E1802 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 801 kg, l. 2337 mm, h. 1829 mm, w. 1092 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall F-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3556 mm, h. 1930 mm, w. 2210 mm, front tires 25x4 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
New Holland TS 135A |
|
| Specs | power horse 136 KM (100 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16/32, reverse gears 16/32 |
Fendt 718 Vario |
|
| Specs | power horse 145 KM (106.61764705882 kW), diesel, engine capacity 6.056 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7900 kg, weight with cab 7900 kg, l. 5227 mm, h. 3050 mm, w. 2550 mm, clearance 552 mm, front track width from 1940 mm, rear track width from 1920 mm, wheelbase 272 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Mahindra 3316 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3081 mm, w. 1519 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Zetor Z 95 Proxima |
|
| Specs | power horse 96 KM (70.4 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3750 kg to 4546 kg, weight with cab 3750 kg, l. 4070 mm, h. 2625-2725 mm, w. 1840-2319 mm, clearance 520-580 mm, rear track width from 1320 mm to 2300 mm |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TC29DA |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2921 mm, h. 2235 mm, w. 1372 mm, wheelbase 160 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fendt Farmer 200S |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2010 kg to 2160 kg, l. 3460 mm, h. 2290 mm, wheelbase 197 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 13, reverse gears 4 |