Oliver 1355 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH Magnum 335 |
|
| Specs | power horse 330 KM (246.1 kW), diesel, bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9684 kg, h. 3264 mm, wheelbase 300 mm, front tires 380/80R38 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 23, reverse gears 6 |
Fendt F231GT |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2050 kg, l. 4280 mm, h. 2410 mm, wheelbase 240 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
McCormick-Deering Super WD-9 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 140, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3311 kg to 5801 kg, l. 3556 mm, h. 2108 mm, w. 2057 mm, front track width from 1321 mm, rear track width from 1689 mm, wheelbase 211 mm, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Caterpillar R2 |
|
| Specs | engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127 |
| Dimensions | weight from 2721 kg, front tires 40,50 |
| Gear & hydraulics | - |
Ursus C-3120 HL |
|
| Specs | power horse 120 KM (88 kW), diesel, engine capacity 3,6 l, 4 cylinder(s), compression 18:1, bore x stroke: 98 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4050 kg to 4630 kg, weight with cab 4050 kg, l. 3790 mm, h. 2580 mm, w. 2050-2510 mm, clearance 380 mm, front track width from 1630 mm to 1970 mm, rear track width from 1620 mm to 2325 mm, wheelbase 247 mm, front tires 380/70 R24; 420/70 R24, r |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 24, reverse gears 24 |
Ford 7400 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Arion 420 CIS |
|
| Specs | power horse 122.4 KM (90 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4900 kg, weight with cab 4900 kg, l. 4442 mm, h. 2736 mm, wheelbase 2564 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TU1600 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 430 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3457 mm, w. 2178 mm, clearance 533 mm, front track width from 1219 mm to 2032 mm, rear track width from 1219 mm to 2489 mm, wheelbase 215 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
John Deere 6125D |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4216 mm, w. 1829 mm, wheelbase 234 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH 9250 |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13635 kg, l. 6932 mm, front track width from 1524 mm to 3302 mm, rear track width from 1524 mm to 3302 mm, wheelbase 332 mm, front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 3 |
John Deere 9360R |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 15612 kg to 17102 kg, wheelbase 350 mm, front tires 620/70R42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 6 |
Kubota L4350 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1750 kg, l. 3406 mm, w. 1651 mm, clearance 295 mm, front track width from 1283 mm, rear track width from 1321 mm to 1829 mm, wheelbase 184 mm, front tires 8.3-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Deutz-Fahr DX 3.10 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3010 kg, l. 3560 mm, h. 2430 mm, wheelbase 208 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
International Harvester TD-25 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 13.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 152 |
| Dimensions | weight from 20343 kg, l. 4630 mm, h. 2464 mm, w. 2591 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Lamborghini Formula 115 |
|
| Specs | power horse 107.44 KM (79 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 4930 kg, weight with cab 4930 kg, l. 4560 mm, h. 2800 mm, w. 2250 mm, clearance 500 mm, front track width from 1800 mm to 2000 mm, rear track width from 1750 mm to 2250 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
AGCO DT200A |
|
| Specs | power horse 235 KM (175.2 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5232 mm, wheelbase 307 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TF321 |
|
| Specs | power horse 19.7 KM (14.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 719 kg to 734 kg, l. 2751 mm, w. 1125 mm, clearance 160 mm, wheelbase 151 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH CX60 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 215 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
International Harvester 5488 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6672 kg to 7819 kg, l. 4994 mm, h. 2946 mm, w. 2896 mm, clearance 465 mm, wheelbase 283 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 6 |
Versatile 855 |
|
| Specs | power horse 250 KM (186.4 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9140 kg, wheelbase 330 mm, front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Ślązak 8170 4WD |
|
| Specs | power horse 170 KM (125 kW), diesel, engine capacity 6.543 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 8200 kg, weight with cab 8200 kg, l. 5654 mm, h. 3320 mm, w. 2560 mm, clearance 510 mm, front track width from 2050 mm, rear track width from 2050 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Century 3040 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hurlimann H-355 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3570 mm, h. 2180 mm, wheelbase 200 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Buhler Versatile 535 |
|
| Specs | power horse 535 KM (398.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 170, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7594 mm, h. 3632 mm, clearance 556 mm, wheelbase 391 mm, front tires 710/70R42 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 4 |
Kubota L3400 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 864, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1090 kg, l. 2809 mm, h. 2159 mm, w. 1306 mm, front track width from 1049 mm, rear track width from 1021 mm to 1290 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears 8, reverse gears 4 |
International Harvester B-434 |
|
| Specs | power horse 43 KM (32.1 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Caterpillar R4 |
|
| Specs | engine capacity 7.6 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 44,60 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 7490 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 119, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5334 mm, w. 2469 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 301 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 18 |