Massey Ferguson 284S |
|
| Specs | power horse 66 KM (49.2 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3240 kg to 3404 kg, l. 4021 mm, h. 2560 mm, rear track width from 1501 mm to 1900 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
New Holland 9480 |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Belarus 1025.4 |
|
| Specs | power horse 110 KM (81 kW), diesel, engine capacity 4.0 (Deutz) / 4.75 (MMZ) l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4550 kg to 4750 kg, weight with cab 4550 kg, l. 4760 mm, h. 2870 mm, w. 1970 mm, wheelbase 2570 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
Claas Challenger 95E |
|
| Specs | power horse 410 KM (305.7 kW), diesel, engine capacity 11.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 130 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 16111 kg, wheelbase 271 mm, front tires 25 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Landini 7830 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg to 2750 kg, l. 3800 mm, h. 2370 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
County 1884 |
|
| Specs | power horse 188 KM (140.2 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 8000 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4750 mm, h. 2741 mm, wheelbase 256 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Mercedes-Benz Trac 800 |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3950 kg, l. 4150 mm, h. 2810 mm, wheelbase 240 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH DX25E |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 600 kg, wheelbase 139 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
AGCO RT100 |
|
| Specs | power horse 128 KM (95.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5236 kg to 6828 kg, front track width from 1610 mm to 1844 mm, rear track width from 1760 mm to 3025 mm, wheelbase 278 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
AGCO White 6510 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 251 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Yanmar YM1800 |
|
| Specs | power horse 21.5 KM (16 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 870 kg, l. 2642 mm, h. 1778 mm, w. 1143 mm |
| Gear & hydraulics | - |
AGCO Allis 9435 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6622 kg, wheelbase 312 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
International Harvester 786 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4808 kg to 5257 kg, l. 4191 mm, h. 2845 mm, w. 2591 mm, clearance 330 mm, wheelbase 256 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
John Deere 7530E Premium |
|
| Specs | power horse 175 KM (128.67647058824 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 6620 kg, weight with cab 6620 kg, l. 4798 mm, h. 3045 mm, w. 2382 mm, wheelbase 2685 mm, front tires 16.9-30, rear tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 7510 |
|
| Specs | power horse 135 KM (100.7 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5212 kg to 7062 kg, l. 4267 mm, w. 2438 mm, wheelbase 284 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Ford 8770 |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7529 kg to 8618 kg, l. 4996 mm, w. 2456 mm, front track width from 1575 mm to 2210 mm, rear track width from 1532 mm to 2738 mm, wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 18 |
Massey Ferguson 154 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3561 mm, h. 1369 mm, wheelbase 205 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Renault Ares 836 |
|
| Specs | power horse 205 KM (152.9 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 8321 kg, l. 4620 mm, h. 3091 mm, wheelbase 288 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
International Harvester 756 |
|
| Specs | engine capacity 4.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3802 kg, wheelbase 256 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fortschritt R-S 09 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Bukh 302 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 130, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
TYM 603 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4039 mm, h. 2489 mm, w. 1803 mm, clearance 399 mm, wheelbase 210 mm, front tires 9.5-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
New Holland TC35 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1336 kg to 1551 kg, l. 3180 mm, w. 1557 mm, clearance 356 mm, front track width from 1179 mm, rear track width from 1206 mm, wheelbase 186 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fordson Fordson N |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2591 mm, h. 1400 mm, w. 1600 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Iseki TU155 |
|
| Specs | power horse 15.5 KM (11.6 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 891 |
|
| Specs | power horse 89 KM (66.4 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4440 mm, h. 2741 mm, wheelbase 267 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Oliver 2655 |
|
| Specs | power horse 169 KM (126 kW), diesel, engine capacity 9.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 140, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 304 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
New Holland TD5010 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2720 kg to 3440 kg, l. 4125 mm, clearance 371 mm, rear track width from 1425 mm to 1925 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
John Deere 3550 |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 110, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |