Minneapolis-Moline A4T-1600 |
|
| Specs | power horse 169 KM (126 kW), diesel, engine capacity 9.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 140, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9003 kg, wheelbase 304 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline G900 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4672 kg to 6869 kg, front track width from 1422 mm to 2032 mm, rear track width from 1626 mm to 2438 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Iseki TL2701 |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Oliver 1955 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 261 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Claas Axion 820 |
|
| Specs | power horse 209 KM (153.67647058824 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 7238 kg, weight with cab 7238 kg, l. 5721 mm, h. 3153 mm, clearance 516 mm, wheelbase 2985 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 24, reverse gears 24 |
Volvo T800 |
|
| Specs | power horse 106 KM (79 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3962 mm, w. 2134 mm, front track width from 1422 mm to 1854 mm, rear track width from 1676 mm to 2261 mm, wheelbase 269 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford 660 |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1403 kg, l. 3083 mm, h. 1491 mm, w. 1645 mm, clearance 533 mm, front track width from 1321 mm to 1930 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 191 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Ursus C-3150 POWER II |
|
| Specs | power horse 150 KM (109 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), compression 18:1, bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6900 kg, weight with cab 6900 kg, l. 4720 mm, h. 3000 mm, w. 2440 mm, clearance 400 mm, front track width from 1630 mm to 1970 mm, rear track width from 1620 mm to 2325 mm, front tires 380/70 R24, rear tires 380/70 R24 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershuttle, hydrostatic, forward gears 40, reverse gears 40 |
Massey Ferguson 8670 |
|
| Specs | power horse 290 KM (216.3 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5669 mm, wheelbase 310 mm, front tires 600/70R28 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Challenger MT535B |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4280 mm, w. 2060 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 284 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Massey Ferguson GC2400 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2479 mm, w. 1191 mm, clearance 170 mm, wheelbase 145 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Benye 284-6 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1450 kg, l. 2890 mm, h. 1966 mm, w. 1425 mm, clearance 262 mm, wheelbase 162 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Landini Legend 140 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5601 kg, l. 5121 mm, h. 2809 mm, wheelbase 279 mm, front tires 480/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 102, reverse gears 36 |
Case IH Farmall 50B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1723 kg, l. 3073 mm, front track width from 1313 mm, wheelbase 175 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Case IH Maxxum 130 Multicontroller |
|
| Specs | power horse 131.92 KM (97 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Kubota M 6040 |
|
| Specs | power horse 74.3 KM (55.4 kW), diesel, engine capacity 3.33 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 540E rpm |
| Dimensions | weight from 2730 kg, weight with cab 2730 kg, l. 3675 mm, h. 2545 mm, w. 1855 mm, clearance 430 mm, wheelbase 2110 mm, front tires 320 / 70 R20, rear tires 320 / 70 R20 |
| Gear & hydraulics | - |
TYM T 603 |
|
| Specs | power horse 60.8 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), compression 23.3, bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2440 kg, weight with cab 2440 kg, h. 2550 mm, w. 1814 mm, clearance 400 mm, wheelbase 2100 mm, front tires 9.50-20, rear tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
AGCO White 6195 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7938 kg, wheelbase 292 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
Satoh Beaver III S373 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 0.8 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 560 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Yanmar F265 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Big Bud 525/50 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 159 x 159, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 23587 kg, wheelbase 381 mm, front tires 30.5-32 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl MTX135 |
|
| Specs | power horse 131 KM (97.7 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6001 kg, l. 5160 mm, wheelbase 272 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 24 |
Apollo 854 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4699 kg, l. 5700 mm, w. 1999 mm, clearance 390 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 350 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2639 kg, front tires 7.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16 |
Deutz-Fahr 4807 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2189 kg, l. 3460 mm, h. 2370 mm, wheelbase 205 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
New Holland T3030 |
|
| Specs | power horse 46.9 KM (35 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3299 mm, h. 1930 mm, w. 1379 mm, wheelbase 169 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
AgraCat 2920 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1242 kg, l. 2992 mm, w. 1290 mm, clearance 295 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Claas Axion 830 Hexashift |
|
| Specs | power horse 202.64 KM (149 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 7396 kg, weight with cab 7396 kg, l. 5721 mm, h. 3203 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Fiat 65-66 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3035 kg, l. 4013 mm, h. 2515 mm, wheelbase 229 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
International Harvester 1486 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4267 mm, h. 2921 mm, w. 2591 mm, clearance 356 mm, wheelbase 266 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |