Mahindra 3535 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1871 kg, l. 3147 mm, w. 1763 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
NorTrac NT-254 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2992 mm, h. 1438 mm, w. 1298 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Zetor 9541 Proxima Plus |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 4.0 l, 4 cylinder(s), compression 19.3, bore x stroke: 100 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
White 2-110 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5300 kg to 6348 kg, l. 4219 mm, w. 2047 mm, front track width from 1524 mm to 2337 mm, rear track width from 1556 mm to 3035 mm, wheelbase 278 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
International Harvester 884 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 140, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2751 kg to 4603 kg, l. 3531 mm, h. 1435 mm, w. 1880 mm, clearance 483 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Mahindra 5500 |
|
| Specs | power horse 54 KM (40.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2252 kg to 2825 kg, w. 1966 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Yanmar YM3810 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1324 kg, l. 3099 mm, h. 1956 mm, w. 1473 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TU177 |
|
| Specs | power horse 17.5 KM (13 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hinomoto E184 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.1 l, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 934 kg, l. 2388 mm, w. 1194 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Claas Elios 210 |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3165 kg, weight with cab 3165 kg, l. 4019 mm, h. 2397 mm, wheelbase 2098 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Deutz-Fahr Agrotron M 650 |
|
| Specs | power horse 183.6 KM (135 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 6750 kg, weight with cab 6750 kg, l. 4807 mm, w. 2720 mm, wheelbase 2817 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Deutz-Fahr Agrotron TTV 620 |
|
| Specs | power horse 169 KM (124 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 6525 kg, weight with cab 6525 kg, l. 4757 mm, w. 2480 mm, wheelbase 2767 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
J.I. Case 1390 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, wheelbase 213 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 730 |
|
| Specs | bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3435 mm, h. 2242 mm, w. 2200 mm, front track width from 1219 mm to 2032 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 237 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
John Deere 730 |
|
| Specs | bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3435 mm, h. 2242 mm, w. 2200 mm, front track width from 1219 mm to 2032 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 237 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
JCB Fastrac 8250 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 10641 kg, l. 5649 mm, h. 3391 mm, w. 2550 mm, clearance 470 mm, wheelbase 311 mm, front tires 540/65R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Challenger MT765B |
|
| Specs | power horse 320 KM (238.6 kW), diesel, bore x stroke: 112 x 149, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5918 mm, h. 3442 mm, w. 3378 mm, clearance 363 mm, wheelbase 243 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agrotron 175 |
|
| Specs | power horse 175.44 KM (129 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 6900 kg to 12000 kg, weight with cab 12000 kg, l. 4700 mm, h. 3060 mm, w. 2480 mm, clearance 600 mm, wheelbase 302 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Fiat 1280 |
|
| Specs | power horse 123 KM (91.7 kW), diesel, engine capacity 5.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 110, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5450 kg, l. 4160 mm, h. 2809 mm, wheelbase 275 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
UTB/Universal 500 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3139 mm, h. 1488 mm, wheelbase 195 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH STX500 |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 170, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 24494 kg, wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 2 |
International Harvester 585 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2900 kg, l. 3620 mm, h. 2620 mm, wheelbase 216 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agrofarm 85 |
|
| Specs | power horse 82 KM (60.29 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3490 kg to 3800 kg, weight with cab 3490 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Minneapolis-Moline ZB |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1700 kg to 1769 kg, h. 1880 mm, w. 178 mm, rear track width from 1372 mm to 2235 mm, wheelbase 208 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
NorTrac NT-304 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3096 mm, h. 1984 mm, w. 1450 mm, wheelbase 183 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 3038E |
|
| Specs | power horse 36.3 KM (27.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2819 mm, h. 1295 mm, w. 1435 mm, wheelbase 152 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
International Harvester 383 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1580 kg to 1770 kg, l. 2979 mm, w. 1626 mm, clearance 391 mm, front track width from 1219 mm to 1923 mm, rear track width from 1209 mm to 1933 mm, wheelbase 191 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester 383 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1580 kg to 1770 kg, l. 2979 mm, w. 1626 mm, clearance 391 mm, front track width from 1219 mm to 1923 mm, rear track width from 1209 mm to 1933 mm, wheelbase 191 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 614-B |
|
| Specs | engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 93 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Century 3045 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.2 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1764 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |