Challenger 45 |
|
| Specs | power horse 240 KM (179 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 218 mm, front tires 18 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 9 |
Case IH Farmall 75 C |
|
| Specs | power horse 75 KM (55 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, clearance 438 mm, wheelbase 2102 mm, front tires 7.50-16 / 360 / 70 R20, rear tires 7.50-16 / 360 / 70 R20 |
| Gear & hydraulics | - |
Century C47 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, h. 2438 mm, w. 1549 mm, clearance 310 mm, front track width from 1270 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 180 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Case IH DX29 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7x14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Yanmar Ke-160 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 580 kg, l. 2339 mm, h. 2169 mm, w. 1054 mm, wheelbase 120 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fendt Farmer 260S |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2520 kg to 2770 kg, l. 3540 mm, h. 2320 mm, wheelbase 205 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Hinomoto E222 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall 1206 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 108, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
John Deere 940 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 188 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Massey-Harris 30 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111 |
| Dimensions | weight from 1587 kg to 2358 kg, l. 3251 mm, h. 1887 mm, w. 159 mm, front track width from 190 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, wheelbase 214 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
New Holland 6635 DT |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 3880 kg, weight with cab 3880 kg, l. 4030 mm, h. 2500 mm, w. 1990 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Lamborghini 654 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2670 kg, wheelbase 228 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Renault Ares 815 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 7921 kg, l. 4971 mm, h. 3030 mm, wheelbase 288 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 8 |
John Deere 3055 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3836 kg to 4395 kg, front track width from 1443 mm to 2499 mm, rear track width from 1420 mm to 2459 mm, wheelbase 255 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
Steiger Cougar III ST-270 |
|
| Specs | power horse 270 KM (201.3 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 11907 kg, l. 6401 mm, w. 2438 mm, wheelbase 325 mm, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 4 |
Challenger MT465B |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
New Holland TC26DA |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2700 mm, h. 2062 mm, w. 1135 mm, wheelbase 146 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Bobcat CT122 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 932 kg, l. 2685 mm, w. 1181 mm, clearance 272 mm, wheelbase 147 mm, front tires 6x12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 2, reverse gears 2 |
Fiat 72-94 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3460 kg, l. 3680 mm, h. 2629 mm, wheelbase 233 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Bolens G212 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 86, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 716 kg, l. 2680 mm, h. 1910 mm, w. 1397 mm, clearance 351 mm, wheelbase 149 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Iseki TG5470 |
|
| Specs | power horse 45.4 KM (33.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 92, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1584 kg, l. 3449 mm, h. 2771 mm, w. 1560 mm, clearance 401 mm, wheelbase 189 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Deutz-Fahr Agroplus 67 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, engine capacity 3_engine_capacity l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
New Holland 9282 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7766 kg to 11251 kg, l. 6756 mm, w. 3820 mm, wheelbase 337 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Mercury 85 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3109 kg to 3559 kg, l. 3640 mm, w. 1930 mm, rear track width from 1501 mm to 1999 mm, wheelbase 231 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Ford-New Holland 4430N |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2438 kg, wheelbase 211 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agrotron 4.70 |
|
| Specs | power horse 68 KM (50.7 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3970 kg, l. 4010 mm, h. 2720 mm, wheelbase 242 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Ford 3055 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Favorit 924 Vario |
|
| Specs | power horse 253 KM (186.02941176471 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 8270 kg to 14000 kg, weight with cab 8270 kg, l. 4940 mm, h. 3110 mm, w. 2550 mm, wheelbase 283 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 5500N |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2260 kg to 2400 kg, l. 3655 mm, w. 1389 mm, wheelbase 207 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Landini 6880 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3140 kg, l. 3779 mm, h. 2570 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |