Massey Ferguson 2745 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.8 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6890 kg to 8840 kg, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 4 |
John Deere 6200L |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3365 kg to 3590 kg, l. 4140 mm, w. 1976 mm, clearance 325 mm, wheelbase 240 mm, front tires 27/9.5-15 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 21, reverse gears 7 |
Case IH CS 105 Pro |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.397 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 430/540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4150 kg, weight with cab 4150 kg |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 7130 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4380 kg to 5597 kg, l. 4757 mm, w. 1664 mm, front track width from 1511 mm to 2172 mm, rear track width from 1613 mm to 1841 mm, wheelbase 270 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
Ursus 1614 |
|
| Specs | power horse 155.04 KM (114 kW), diesel, engine capacity 6.842 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5030 kg to 6230 kg, weight with cab 6230 kg, l. 5520 mm, h. 2750 mm, w. 2270 mm, clearance 475 mm, front track width from 1710 mm to 1810 mm, rear track width from 1800 mm, wheelbase 270 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
TYM T 353 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26 kW), diesel, engine capacity 1.758 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 4, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1390 kg, l. 3200 mm, h. 2400 mm, w. 1360 mm, clearance 325 mm, wheelbase 1640 mm, front tires 7.0-16, rear tires 7.0-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Ford-New Holland 1520 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 80, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 160 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
Ebro 470 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Ursus 4514 DL |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3785 mm, h. 2591 mm, wheelbase 231 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 1150 |
|
| Specs | power horse 146 KM (108.9 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6064 kg to 10262 kg, l. 4336 mm, w. 2388 mm, clearance 800 mm, wheelbase 274 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agrotron 115 MK3 |
|
| Specs | power horse 117 KM (87.2 kW), diesel, engine capacity 4.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4590 mm, h. 2880 mm, wheelbase 264 mm, front tires 16.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Deutz-Allis 7085 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3840 kg to 6196 kg, h. 2642 mm, w. 2299 mm, wheelbase 233 mm, front tires 7.5-20 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, synchronized gearbox, forward gears 20, reverse gears 5 |
Ascot Universal 445 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3330 mm, h. 2489 mm, wheelbase 195 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
YTO 404 |
|
| Specs | power horse 39.4 KM (29.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3548 mm, h. 1554 mm, w. 1676 mm, clearance 41 mm, wheelbase 189 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Renault Ares 816 |
|
| Specs | power horse 156 KM (116.3 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 7601 kg, l. 4539 mm, h. 3030 mm, wheelbase 288 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Hurlimann H-5110 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, l. 4430 mm, h. 2840 mm, wheelbase 264 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Kubota L3800 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1124 kg to 1210 kg, l. 2809 mm, w. 1400 mm, clearance 345 mm, front track width from 1049 mm, rear track width from 1112 mm to 1290 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears 8, reverse gears 4 |
NorTrac NT-204C |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2692 mm, h. 2134 mm, w. 1219 mm, clearance 295 mm, wheelbase 162 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Cockshutt 550 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1691 kg, front track width from 1219 mm to 1930 mm, rear track width from 1219 mm to 1930 mm, wheelbase 220 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 6, reverse gears 2 |
Cockshutt 550 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1691 kg, front track width from 1219 mm to 1930 mm, rear track width from 1219 mm to 1930 mm, wheelbase 220 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 6, reverse gears 2 |
IMT 5106 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, engine capacity 5.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4821 mm, h. 2819 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Case IH Maxxum 125 Multicontroller |
|
| Specs | power horse 126.48 KM (93 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Deutz-Allis 5215 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 73 x 80, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 688 kg to 783 kg, l. 2730 mm, w. 1135 mm, wheelbase 140 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
John Deere 9620 |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 16370 kg to 22700 kg, l. 6959 mm, w. 2934 mm, wheelbase 350 mm, front tires 800/70R38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Allis Chalmers 200 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 108, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3322 kg, w. 2134 mm, clearance 403 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Pasquali 986 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 8520 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3899 mm, w. 1928 mm, clearance 371 mm, rear track width from 1501 mm to 1801 mm, wheelbase 237 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
New Holland TD5030 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2899 kg to 3619 kg, clearance 422 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
New Holland TD5030 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2899 kg to 3619 kg, clearance 422 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
Escort 335 Duo |
|
| Specs | power horse 34.816 KM (25.6 kW), diesel, engine capacity 1.96 l, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2212 kg, weight with cab 2212 kg, l. 3340 mm, h. 2400 mm, w. 1700 mm, clearance 280 mm, rear track width from 1350 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |