John Deere 8120T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11770 kg, l. 5258 mm, w. 2634 mm, wheelbase 226 mm, front tires 16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 394GE |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 8.25-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Panter |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3600 kg to 4000 kg, l. 3860 mm, h. 2630 mm, wheelbase 251 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
International Harvester D-439 |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Waterloo Boy N |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 165 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2804 kg, l. 3353 mm, h. 1600 mm, w. 1829 mm, front tires 28x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Avery 40-80 |
|
| Specs | engine capacity 24.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 197 x 203 |
| Dimensions | l. 5461 mm, h. 3073 mm, w. 2832 mm, front tires 42x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
CBT 2600 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 128, engine liquid cooled, PTO 543 rpm |
| Dimensions | weight from 4957 kg to 6372 kg, l. 4399 mm, h. 2649 mm, w. 2179 mm, front track width from 1699 mm to 2101 mm, rear track width from 1699 mm to 2101 mm, wheelbase 216 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Kubota M5640SU |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1699 kg to 1749 kg, l. 3454 mm, w. 1709 mm, front track width from 1420 mm to 1519 mm, rear track width from 1318 mm to 1720 mm, wheelbase 199 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Steiger Cougar III ST-250 |
|
| Specs | power horse 250 KM (186.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 152, turbocharge |
| Dimensions | l. 6401 mm, w. 2438 mm, wheelbase 325 mm, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 2670LP |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2750 kg to 3150 kg, l. 3579 mm, w. 1994 mm, wheelbase 228 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Pasquali ORION 7.85 |
|
| Specs | power horse 82.5 KM (61.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, clearance 236 mm, wheelbase 149 mm, front tires 250/80-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
McCormick Intl CT47 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 104, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2413 mm, w. 1539 mm, clearance 356 mm, wheelbase 175 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH Quadtrac 580 |
|
| Specs | power horse 589 KM (433 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 24012 kg to 24268 kg, weight with cab 24012 kg, l. 7615 mm, h. 3866 mm, w. 2997 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 8210T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10727 kg to 12523 kg, l. 5258 mm, h. 3122 mm, w. 2634 mm, clearance 450 mm, wheelbase 226 mm, front tires 18,24,30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Renault 90-32 MX |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3700 kg, l. 4059 mm, h. 2499 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Versatile 945 |
|
| Specs | power horse 335 KM (249.8 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 6426 mm, h. 3219 mm, w. 3861 mm, wheelbase 330 mm, front tires 30.5x32 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Lanz Bulldog HP |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), engine capacity 6.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 190 x 220 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Iseki TF327 |
|
| Specs | power horse 27.6 KM (20.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 640 rpm |
| Dimensions | l. 2944 mm, h. 1400 mm, w. 1199 mm, clearance 340 mm, wheelbase 164 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Force Motors Ox 25 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1399 kg, l. 1981 mm, w. 1671 mm, clearance 317 mm, wheelbase 158 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
YTO 802 |
|
| Specs | power horse 78.9 KM (58.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 8500 kg, l. 3840 mm, h. 2431 mm, w. 2090 mm, clearance 30 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT845 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 130 x 150, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 18976 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Ford 4230 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 211 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Memo M803 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland T9.390 |
|
| Specs | power horse 354 KM (264 kW), diesel, bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7493 mm, h. 3663 mm, w. 927 mm, wheelbase 375 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Belarus 5380 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3950 mm, w. 1971 mm, clearance 467 mm, front track width from 1450 mm to 1801 mm, rear track width from 1450 mm to 2101 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 14, reverse gears 4 |
Force Motors Balwan 400 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3340 mm, w. 1699 mm, wheelbase 189 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Ranch Hand 6452 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
David Brown 30 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1769 kg, l. 2959 mm, wheelbase 189 mm, front tires 6-19 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
New Holland TT75A |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2150 kg to 2357 kg |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Zanello 417 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |