Steyr 8065 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3500 mm, h. 2250 mm, wheelbase 201 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Oliver G955 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1549 mm to 2159 mm, rear track width from 1549 mm to 2413 mm, wheelbase 281 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Renault 55 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 93 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2030 kg, l. 3531 mm, h. 1570 mm, wheelbase 193 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
McCormick Intl X10.30H |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1413 kg, l. 3104 mm, w. 1387 mm, clearance 351 mm, front track width from 1105 mm, rear track width from 970 mm to 1303 mm, wheelbase 167 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
ArmaTrac 602 |
|
| Specs | power horse 57.7 KM (43 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2950 kg, h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 361 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
J.I. Case 441 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 114, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1530 kg to 2813 kg, l. 3235 mm, w. 2022 mm, clearance 511 mm, front track width from 165 mm to 1829 mm, rear track width from 1219 mm to 2235 mm, wheelbase 201 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D5006 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Iseki TA527F |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), PTO 577 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Rhino 5140 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valpadana 6550 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1769 kg, l. 3233 mm, h. 1290 mm, w. 1265 mm, clearance 290 mm, wheelbase 139 mm, front tires 320/658 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
New Holland 9384 |
|
| Specs | power horse 270 KM (201.3 kW), diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Steyr 30 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 2 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1509 mm, wheelbase 184 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 6 |
Allis Chalmers U |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2086 kg, l. 3010 mm, h. 1359 mm, w. 1603 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
AGCO RT140 |
|
| Specs | power horse 170 KM (126.8 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McKee 460 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester TD-14 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 165 |
| Dimensions | l. 3404 mm, h. 1981 mm, w. 2337 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Advance-Rumely OilPull B 25/45 |
|
| Specs | engine capacity 30.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 241 x 305 |
| Dimensions | weight from 11340 kg |
| Gear & hydraulics | - |
AGCO ST22 |
|
| Specs | power horse 22.5 KM (16.8 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 725 kg, l. 2479 mm, h. 1839 mm, w. 1163 mm, wheelbase 145 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Benye 804 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2950 kg, l. 4326 mm, h. 2761 mm, w. 2029 mm, clearance 391 mm, wheelbase 230 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Cub Cadet Lx490 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1641 kg, l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 381 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Memo M100 |
|
| Specs | engine capacity 5.7 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 5 |
Steiger Panther IV CM-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 13585 kg, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 615SL |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6100 kg, l. 4640 mm, h. 2810 mm, wheelbase 272 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 7 |
Fiat 1300S |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 130, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4270 mm, h. 2930 mm, wheelbase 256 mm, front tires 12.4-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Silver King R66 |
|
| Specs | power horse 24.5 KM (18.3 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1265 kg, l. 3251 mm, h. 1626 mm, w. 1905 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Long 1110 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 3655 S |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3985 mm, w. 1300 mm, front track width from 942 mm to 1341 mm, rear track width from 975 mm to 1377 mm, wheelbase 215 mm, front tires 6.50R16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
Samson A |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Marshall Series I |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.1 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 168 x 229 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Avery 15-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127 |
| Dimensions | weight from 2268 kg, l. 2743 mm, h. 1473 mm, w. 1219 mm, front tires 26x3 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |