J.I. Case 312 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
CaseIH 255 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 879 kg to 950 kg, l. 2840 mm, w. 1194 mm, clearance 376 mm, front track width from 909 mm to 1011 mm, rear track width from 919 mm to 1219 mm, wheelbase 167 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
John Deere 2750 Low-Profile |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Renault 94 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4089 mm, wheelbase 228 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers HD3 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Heider B |
|
| Specs | bore x stroke: 108 x 171, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3658 mm, h. 2438 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 7 |
CBT 2105 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 128, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3880 kg to 5279 kg, l. 4000 mm, h. 2601 mm, w. 2189 mm, wheelbase 213 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
YTO 1002 |
|
| Specs | power horse 99.2 KM (74 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 6799 kg, l. 4442 mm, h. 371 mm, w. 1849 mm, clearance 284 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Ursus 1674 Forte |
|
| Specs | power horse 203.6 KM (151.5 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), compression 16.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 6250 kg, weight with cab 6250 kg, l. 5100 mm, h. 3150 mm, w. 2300 mm, wheelbase 1800 mm, front tires 14.9 R28; 20.8 R38, rear tires 14.9 R28; 20.8 R38 |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Frutteto 3 60 Classic |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2250 kg, weight with cab 2250 kg, l. 3186 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 1990 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Frutteto 3 100 Classic |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2650 kg, weight with cab 2650 kg, l. 3338 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 8200 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4699 kg, l. 4750 mm, h. 2771 mm, wheelbase 254 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
UTB/Universal 510 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Steiger Panther IV KM-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 13517 kg, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Landini DT 7000 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2400 kg, l. 3259 mm, h. 1600 mm, wheelbase 205 mm, front tires 8-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Caterpillar RD8 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 78 |
| Gear & hydraulics | - |
Best Thirty |
|
| Specs | engine capacity 7.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 165 |
| Dimensions | front tires 43.75 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
McKee 350 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
YTO 350 |
|
| Specs | power horse 36.9 KM (27.5 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 766 rpm |
| Dimensions | weight from 1720 kg, l. 3475 mm, h. 1554 mm, w. 1633 mm, clearance 399 mm, wheelbase 184 mm, front tires 6.0-16 |
| Gear & hydraulics | - |
YTO X850 |
|
| Specs | power horse 83.8 KM (62.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | l. 4160 mm, h. 2824 mm, w. 1877 mm, clearance 429 mm, wheelbase 234 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick Intl GM55 |
|
| Specs | power horse 54.2 KM (39.852941176471 kW) |
| Dimensions | weight from 2750 kg, front tires 240 / 70 R16, rear tires 240 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 374GE |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Woods & Copeland 450C |
|
| Specs | power horse 450 KM (335.6 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Farmer 1D |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2399 kg, l. 3310 mm, h. 2320 mm, wheelbase 199 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick-Deering Super AWD-6 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 537 rpm |
| Dimensions | weight from 2616 kg to 3310 kg, l. 3175 mm, h. 1797 mm, w. 1848 mm, clearance 384 mm, front track width from 1187 mm, rear track width from 1397 mm, wheelbase 194 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Schluter Super-Trac 3000 VL |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 12 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 128 x 155, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9701 kg, l. 6081 mm, h. 3350 mm, wheelbase 294 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Agrinar T-85 |
|
| Specs | power horse 80.9 KM (60.3 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1360 kg, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | - |
Mahindra Yuvraj |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1769 kg, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH Quantum 95 C |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3200 kg, weight with cab 3200 kg, h. 2419 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, pressure compensation |
Yanmar YM3220 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 1930 mm, w. 1473 mm |
| Gear & hydraulics | - |