Twin City 40-65 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 184 x 229 |
| Dimensions | weight from 10750 kg, l. 6096 mm, h. 3099 mm, front tires 42x12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Waterloo Boy LA |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 22x8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Century 3642 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, h. 2438 mm, w. 1549 mm, clearance 310 mm, front track width from 1270 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 175 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Hitachi NTX330 |
|
| Specs | power horse 32.5 KM (24.2 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1485 kg, l. 3180 mm, h. 1984 mm, clearance 361 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Valpadana 1430 |
|
| Specs | power horse 26.4 KM (19.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 77 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2636 mm, h. 1181 mm, w. 960 mm, clearance 190 mm, wheelbase 114 mm, front tires 6.5/80-12 |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 6410L |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Chamberlain 55DA |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 168 x 159, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4309 kg, l. 3429 mm, h. 2286 mm, w. 1727 mm, wheelbase 210 mm, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Oliver 66 Standard |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 95, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1444 kg to 2540 kg, l. 3144 mm, h. 2001 mm, w. 184 mm, clearance 298 mm, front track width from 1168 mm, rear track width from 1264 mm, wheelbase 186 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Hitachi NTX360 |
|
| Specs | power horse 35.5 KM (26.5 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1670 kg, l. 3470 mm, h. 1951 mm, clearance 366 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | - |
Valpadana 5070 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 1336 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH CVX 160 |
|
| Specs | power horse 160 KM (118 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | l. 4775 mm, h. 3042 mm, w. 2550 mm, clearance 500 mm, front tires 540 / 65 R28, rear tires 540 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T105 S T3 |
|
| Specs | power horse 98.5 KM (72.2 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3830 kg to 4620 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
CaseIH C55 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2810 kg, l. 3739 mm, h. 2441 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ford 1710 Offset |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 84, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1481 kg, l. 3251 mm, front track width from 1140 mm to 1811 mm, rear track width from 1135 mm to 1852 mm, wheelbase 187 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Hinomoto E392 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Yanmar YM5000 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Oliver Hart-Parr 28-44 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 159, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2909 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Challenger MT255 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1019 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Pasquali 977 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 93, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2451 mm, clearance 305 mm, wheelbase 118 mm, front tires 7.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
YTO 1004 |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (73.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5279 kg, l. 4689 mm, h. 2926 mm, w. 2291 mm, clearance 470 mm, wheelbase 36 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr 9170 |
|
| Specs | power horse 170 KM (126.8 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5169 mm, h. 2911 mm, wheelbase 293 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
CO-OP B2 Jr. |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1406 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Hinomoto NX23 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
IMT 5133 |
|
| Specs | power horse 133 KM (99.2 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6026 kg, l. 5499 mm, h. 2819 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Valtra T151e |
|
| Specs | power horse 159 KM (118.6 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5951 kg, l. 5159 mm, h. 3406 mm, w. 2339 mm, clearance 594 mm, wheelbase 274 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Steiger CU-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
J.I. Case 210-B |
|
| Specs | engine capacity 2.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Heider C 15-27 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 171, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3658 mm, h. 2438 mm, w. 1880 mm, wheelbase 243 mm, front tires 30x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 7 |
Earthmaster CNH |
|
| Specs | engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 61 x 89 |
| Dimensions | l. 2540 mm, h. 1626 mm, w. 1168 mm, clearance 622 mm, wheelbase 167 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Avery 7-14 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |