Montana I4794 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2469 kg, l. 4064 mm, w. 1730 mm, clearance 342 mm, front tires 9.5-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zetor Zebra 2520 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmtech Rio R 60Mech |
|
| Specs | power horse 57 KM (41.911764705882 kW), diesel, engine capacity 3.77 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/750 do 750/1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1625 kg, weight with cab 1625 kg, l. 3394 mm, h. 2350 mm, w. 1758 mm, front track width from 1100 mm, rear track width from 1100 mm, wheelbase 176 mm, front tires 280 / 70 R16, rear tires 280 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Lamborghini 1356 |
|
| Specs | power horse 135 KM (100.7 kW), engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5650 kg, l. 4450 mm, h. 2771 mm, wheelbase 288 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Steyr 988 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3889 mm, h. 2619 mm, wheelbase 233 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
ATC Terratrac 556 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hart-Parr Old Reliable 30-60 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 254 x 381, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 5080 mm, h. 3759 mm, w. 2692 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
AGCO ST52 |
|
| Specs | power horse 52.1 KM (38.9 kW), diesel, engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1678 kg, l. 3302 mm, h. 2286 mm, w. 1651 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Foton 220 |
|
| Specs | power horse 21.5 KM (16 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2756 mm, h. 1366 mm, w. 1250 mm, clearance 320 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ebro 130 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Knudson 220 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmer F-7258 TE |
|
| Specs | power horse 76.16 KM (56 kW), diesel, engine capacity 4.52 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4050 mm, h. 2630 mm, w. 1966 - 2444 mm, clearance 410 mm, front tires 320 / 70 R24, rear tires 320 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 802 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3590 kg to 4030 kg, l. 4150 mm, h. 2601 mm, wheelbase 234 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
International Harvester D-320 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, engine capacity 1.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Benye 404-2 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1718 kg, l. 3505 mm, h. 2029 mm, w. 1590 mm, clearance 323 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Hitachi NTX250 |
|
| Specs | power horse 24.7 KM (18.4 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1380 kg, l. 3005 mm, h. 1994 mm, clearance 361 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Goldoni Aster 35 |
|
| Specs | power horse 32.64 KM (24 kW), diesel, engine capacity 1.649 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1380 kg, weight with cab 1380 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Schluter S450 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2250 kg to 2410 kg, l. 3459 mm, h. 1641 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Farmall A-514 |
|
| Specs | power horse 50.5 KM (37.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Silver King 348 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Pasquali MARS 7.85 |
|
| Specs | power horse 82.5 KM (61.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 280/70-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Schilter UT3200 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT295B |
|
| Specs | power horse 52.1 KM (38.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1690 kg, l. 3371 mm, h. 2286 mm, w. 1661 mm, clearance 376 mm, wheelbase 193 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
Renault 61-12 RS |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2980 kg, l. 3759 mm, h. 2520 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Minneapolis-Moline BG |
|
| Specs | 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1306 kg, l. 2794 mm, h. 1930 mm, w. 165 mm, clearance 521 mm, front track width from 1041 mm to 1219 mm, rear track width from 1016 mm to 1727 mm, wheelbase 190 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Montana U5784C |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2370 kg to 2449 kg, l. 3434 mm, w. 1699 mm, clearance 358 mm, wheelbase 204 mm, front tires 9.5-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Schilter UT6500 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F60F |
|
| Specs | power horse 58.5 KM (43.014705882353 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Iseki TU147 |
|
| Specs | power horse 14.5 KM (10.8 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
UTB/Universal 642 |
|
| Specs | power horse 68 KM (50.7 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3250 kg, l. 3401 mm, h. 2639 mm, wheelbase 213 mm, front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |