Century 2035 |
|
| Specs | power horse 35.5 KM (26.5 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 92, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3226 mm, w. 1549 mm, clearance 330 mm, front track width from 1270 mm to 1524 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 175 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
New Holland T8.300 |
|
| Specs | power horse 282.88 KM (208 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6369 mm, h. 3267 mm, w. 2534 mm, clearance 306 mm, wheelbase 3450 mm, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Yanmar YM147 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 3 |
John Deere 330 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 102, engine liquid cooled, PTO 550 rpm |
| Dimensions | weight from 1202 kg to 1247 kg, w. 152 mm, clearance 533 mm, front track width from 1019 mm to 1397 mm, rear track width from 984 mm to 1378 mm, wheelbase 177 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
John Deere 430C |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 102, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2591 mm, w. 1524 mm, clearance 356 mm, front tires 10/12/14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Silver King 445 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Advance-Rumely OilPull Z 40/60 |
|
| Specs | engine capacity 22.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 229 x 279 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3 |
McCormick-Deering 15-30 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 152 |
| Dimensions | l. 3480 mm, h. 1778 mm, w. 1651 mm, front tires 34x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Lamborghini Racing 165 DT |
|
| Specs | power horse 164.56 KM (121 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5830 kg, weight with cab 5830 kg, l. 4510 mm, h. 1920-2900 mm, w. 2360-2780 mm, clearance 515 mm, front track width from 1900 mm to 2500 mm, rear track width from 1830 mm to 2250 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
Hinomoto E2340 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Intrac 6.60 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6300 kg, l. 5200 mm, h. 3180 mm, wheelbase 270 mm, front tires 18.4R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 10 |
Hesston 1380 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5449 kg to 8645 kg, l. 4135 mm, wheelbase 275 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Allis Chalmers FD4 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 3625 S |
|
| Specs | power horse 69 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3985 mm, w. 1300 mm, front track width from 942 mm to 1341 mm, rear track width from 975 mm to 1377 mm, wheelbase 215 mm, front tires 6.50R16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
Kioti DK35SE |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1775 kg to 1973 kg, l. 3279 mm, w. 1565 mm, clearance 363 mm, front track width from 1245 mm, rear track width from 1237 mm to 1346 mm, wheelbase 176 mm, front tires 7-16/6 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
MKS 60 Kawasaki |
|
| Specs | power horse 6 KM (4.4 kW), diesel |
| Dimensions | weight from 58 kg, weight with cab 58 kg |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Frutteto 3 100 |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3000 kg, weight with cab 3000 kg, l. 3363 mm, w. 1618 - 2018 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 8230T |
|
| Specs | power horse 265.2 KM (195 kW), diesel, engine capacity 9 l, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11500 kg, weight with cab 11500 kg, l. 5780 mm, h. 3120 mm, w. 2360-2690 mm, wheelbase 226 mm, front tires 16/18/25/30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Bukh DZ-45 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 130, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 2 |
Empire 90 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | wheelbase 194 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Oliver 80 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | front track width from 140 mm, rear track width from 1524 mm to 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Belarus 5011L |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 215 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 11, reverse gears 8 |
Marshall Colonial |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Avery 8-15 |
|
| Specs | 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Belarus 720 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado 66 |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3430 mm, h. 2430 mm, wheelbase 210 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45, reverse gears 45 |
Lamborghini Traction 265 |
|
| Specs | power horse 263 KM (196.1 kW), engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4900 mm, h. 3170 mm, wheelbase 294 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 9 |
Steyr 8060 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2649 kg to 2919 kg, l. 3942 mm, w. 1709 mm, front track width from 1374 mm to 2073 mm, rear track width from 1372 mm to 1524 mm, wheelbase 205 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Steyr 8060 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2649 kg to 2919 kg, l. 3942 mm, w. 1709 mm, front track width from 1374 mm to 2073 mm, rear track width from 1372 mm to 1524 mm, wheelbase 205 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ford 671 |
|
| Specs | power horse 48.4 KM (36.1 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |