Fendt 380 GTA |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Farmtrac 795DTC |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4013 mm, h. 2362 mm, w. 2083 mm, front tires 13.6x24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 15, reverse gears 15 |
Challenger MT275B |
|
| Specs | power horse 40.1 KM (29.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1437 kg, l. 3073 mm, h. 2220 mm, w. 1580 mm, clearance 356 mm, wheelbase 177 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Belarus 905 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 236 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Big Bud KT360 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 17917 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Lanz Bulldog D2802 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
David Brown 50D |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2780 kg, l. 3423 mm, w. 1880 mm, clearance 330 mm, wheelbase 207 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Jinma JM-180 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 970 kg, l. 2540 mm, h. 1288 mm, w. 1234 mm, wheelbase 149 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
McCormick Intl GM50 |
|
| Specs | power horse 64.6 KM (47.5 kW) |
| Dimensions | weight from 2750 kg, front tires 240 / 70 R16, rear tires 240 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Steyr CVT130 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4790 mm, h. 3040 mm, wheelbase 282 mm, front tires 480/70R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
ArmaTrac 702T |
|
| Specs | power horse 64.4 KM (48 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3119 kg, h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 361 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH DX23 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), diesel, engine capacity 1 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 722 kg, wheelbase 146 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Ford-New Holland 4430V |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Fendt F390GT |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4775 kg, l. 4720 mm, h. 2690 mm, wheelbase 276 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Iseki TA263 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger 9130 |
|
| Specs | power horse 220 KM (164.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6137 mm, front track width from 1524 mm to 3302 mm, rear track width from 1524 mm to 3302 mm, wheelbase 314 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 2 |
Memo M452 |
|
| Specs | engine capacity 2.8 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zetor 2013 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.6 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 147 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Farmall Super MD |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2596 kg to 4235 kg, l. 3454 mm, h. 2362 mm, w. 2134 mm, front track width from 219 mm to 2057 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, wheelbase 230 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Silver King 440 |
|
| Specs | power horse 25.4 KM (18.9 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Belarus 6045 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3674 kg, wheelbase 243 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Belarus 6420 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 16, reverse gears 8 |
Schilter Wiesel 226 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura ST333 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 620 rpm |
| Dimensions | weight from 1099 kg, l. 2830 mm, h. 2461 mm, w. 1400 mm, clearance 300 mm, wheelbase 160 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fendt Farmer 311LS |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4690 kg, l. 4420 mm, h. 2750 mm, wheelbase 259 mm, front tires 14.9R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
J.I. Case 300 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 1422 mm, clearance 305 mm, front track width from 1206 mm, rear track width from 1219 mm to 1727 mm, wheelbase 191 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
New Holland TK4050M |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 1430 mm, w. 1750 mm, front tires 17.7 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Renault 80-32 PX |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4031 mm, h. 2499 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hesston 60-90 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 215 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 8 |
New Holland T9.560 |
|
| Specs | power horse 507 KM (378.1 kW), diesel, bore x stroke: 135 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7493 mm, h. 3663 mm, w. 927 mm, wheelbase 375 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |