Landini Rex 95 |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3708 mm, w. 1473 mm, clearance 381 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
SAME Silver 95 |
|
| Specs | power horse 95.88 KM (70.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4055 kg, weight with cab 4055 kg, l. 3790 mm, h. 2660 mm, wheelbase 246 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 60/20, reverse gears 60/20 |
Memo M120 |
|
| Specs | engine capacity 5.7 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 5 |
John Deere 4250 Hi-Crop |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6064 kg, l. 4039 mm, w. 2426 mm, wheelbase 271 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 6 |
Steiger Bearcat IV CM-225 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 12904 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
J.I. Case 831 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3632 mm, h. 2057 mm, w. 184 mm, clearance 305 mm, wheelbase 210 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester AOS-6 |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Benye 300 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1200 kg, l. 2890 mm, h. 1981 mm, w. 1450 mm, clearance 356 mm, wheelbase 162 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Valmet 500 |
|
| Specs | power horse 54 KM (40.3 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3210 mm, h. 2261 mm, wheelbase 191 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
McCormick-Deering Super WD-6 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 2286 mm, w. 1778 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 5, reverse gears 1 |
Zetor 15 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), diesel, engine capacity 1.6 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 120 x 140, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1399 kg, wheelbase 156 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Eagle FT804 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Wingin 554 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2163 kg, l. 3955 mm, h. 2484 mm, w. 1626 mm, clearance 325 mm, wheelbase 207 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester 7388 |
|
| Specs | power horse 230 KM (171.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 8845 kg, l. 6248 mm, w. 2946 mm, clearance 328 mm, wheelbase 299 mm, front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Agrinar T-120 |
|
| Specs | power horse 119.3 KM (89 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 10x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl F70F |
|
| Specs | power horse 66.9 KM (49.191176470588 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
McCormick Intl C105 Max T3 |
|
| Specs | power horse 98 KM (72.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3980 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 8800 |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5601 mm, h. 2979 mm, wheelbase 293 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Iseki TU324 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 86, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 980 kg, l. 3020 mm, w. 1290 mm, front tires 7x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Lamborghini Champion 160 |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2969 mm, wheelbase 284 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Massey-Harris 203 |
|
| Specs | engine capacity 5.4 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Ursus C-3150 POWER |
|
| Specs | power horse 150 KM (109 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), compression 18:1, bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6900 kg, weight with cab 6900 kg, l. 4720 mm, h. 3000 mm, w. 2440 mm, clearance 400 mm, front track width from 1630 mm to 1970 mm, rear track width from 1620 mm to 2325 mm, front tires 380/70 R24, rear tires 380/70 R24 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershuttle, hydrostatic, forward gears 40, reverse gears 40 |
Century C29 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 88, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3048 mm, h. 2413 mm, w. 1499 mm, clearance 284 mm, front track width from 1194 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 165 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Steyr 6145 CVT |
|
| Specs | power horse 146 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5800 kg to 7300 kg, weight with cab 5800 kg, l. 4719 mm, h. 3070-3090 mm, w. 2470-2682 mm, front track width from 1325 mm to 2285 mm, rear track width from 1430 mm to 2230 mm, wheelbase 2789 mm, front tires 480 / 70 R28; 480 / 70 R28; 480 / 70 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
International Harvester B-276 |
|
| Specs | power horse 37.5 KM (28 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline Jet Star 2 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 5, reverse gears 1 |
Minneapolis-Moline GTA |
|
| Specs | engine capacity 6.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 152, engine liquid cooled, PTO 526 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Avery 18-36 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), engine capacity 9.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152 |
| Dimensions | weight from 4195 kg, l. 3861 mm, h. 2667 mm, w. 2134 mm, front tires 35x8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Case IH Maxxum 120 Multicontroller |
|
| Specs | power horse 122.4 KM (90 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Case IH Steiger 600 |
|
| Specs | power horse 669 KM (491.9 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 20805 kg, weight with cab 20805 kg, l. 7493 mm, h. 3843-3963 mm, w. 3048 mm, wheelbase 3912 mm, front tires 710 / 70 R42, rear tires 710 / 70 R42 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |