Hitachi TZ280 |
|
| Specs | power horse 27.6 KM (20.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1115 kg, l. 2890 mm, h. 1979 mm, clearance 351 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
SAME Iron 150 Continuo |
|
| Specs | power horse 164.56 KM (121 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 6525 kg, weight with cab 6525 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, hydrostatic |
Deutz-Fahr Agrotron M 640 |
|
| Specs | power horse 175.44 KM (129 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5970 kg, weight with cab 5970 kg, l. 4757 mm, w. 2500 mm, wheelbase 2767 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
SAME Frutteto 3 80 Classic |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2400 kg, weight with cab 2400 kg, l. 3208 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 1990 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 351M |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2155 kg, l. 3200 mm, wheelbase 184 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Renault Super 7D |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3299 mm, h. 2291 mm, wheelbase 186 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Hitachi NTX300 |
|
| Specs | power horse 29.6 KM (22.1 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1475 kg, l. 3139 mm, h. 1984 mm, clearance 361 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Landini Alpine 85 |
|
| Specs | power horse 81 KM (60.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4013 mm, h. 2413 mm, w. 1816 mm, clearance 394 mm, wheelbase 216 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 60, reverse gears 60 |
McCormick Intl MTX140 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6443 kg, wheelbase 270 mm, front tires 540/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 12 |
AGCO DT250B |
|
| Specs | power horse 290 KM (216.3 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5479 mm, wheelbase 310 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH Steiger 535QT Quadtrac |
|
| Specs | power horse 535 KM (398.9 kW), diesel, bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | w. 1118 mm, wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Belarus 9021 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 238 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Hinomoto E2202 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
CBT 1020 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3969 kg to 4921 kg, l. 3609 mm, h. 1849 mm, w. 2150 mm, front track width from 1519 mm, rear track width from 1679 mm, wheelbase 202 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Compact 850 Special |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4120 mm, h. 2779 mm, wheelbase 234 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Carraro 4500C |
|
| Specs | power horse 45.4 KM (33.9 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hitachi NTZ280 |
|
| Specs | power horse 27.6 KM (20.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 3139 mm, h. 2065 mm, clearance 345 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Shibaura SL1603 |
|
| Specs | power horse 19 KM (14.2 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 620 kg, l. 2159 mm, h. 1727 mm, w. 1041 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 811-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3073 kg to 4157 kg, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Daedong EX35 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1663 kg, l. 3419 mm, h. 2382 mm, w. 1549 mm, clearance 323 mm, wheelbase 176 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Valmet 855 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4425 mm, h. 2700 mm, wheelbase 232 mm, front tires 13.6R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
J.I. Case 541 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1970 kg to 3694 kg, front track width from 165 mm, rear track width from 1219 mm to 2235 mm, wheelbase 215 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers HD20 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 142, turbocharge |
| Dimensions | weight from 18597 kg, l. 4851 mm, h. 2413 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Oliver 80 Standard |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | front track width from 1206 mm, rear track width from 1372 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D3506 |
|
| Specs | power horse 19.6 KM (14.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 170 x 210, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Benye 250C |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1050 kg, l. 2761 mm, h. 1930 mm, w. 1481 mm, clearance 351 mm, wheelbase 145 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Limb LUXS 60 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3480 kg, l. 3840 mm, h. 2436 mm, w. 1950 mm, clearance 426 mm, wheelbase 230 mm, front tires 320/70R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
SAME Iron 140 |
|
| Specs | power horse 145.52 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5610 kg, weight with cab 5610 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40/24, reverse gears 40/24 |
SAME Titan 165 |
|
| Specs | power horse 164 KM (122.3 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4750 mm, h. 2900 mm, wheelbase 284 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
Steyr 1108 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4185 kg, l. 4320 mm, h. 2649 mm, wheelbase 259 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |