McCormick-Deering WD-6 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133 |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 2286 mm, w. 1346 mm, front tires 6.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Steyr Kompakt 360 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3439 mm, w. 2299 mm, wheelbase 206 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
Valpadana 3680 |
|
| Specs | power horse 74.8 KM (55.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3899 mm, h. 2250 mm, w. 1321 mm, wheelbase 201 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Daedong EX50 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3454 mm, h. 2446 mm, w. 1636 mm, clearance 371 mm, wheelbase 187 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
McCormick-Deering A564 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr 9320 |
|
| Specs | power horse 320 KM (238.6 kW), diesel, engine capacity 9.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 126 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4559 mm, h. 3289 mm, wheelbase 252 mm, front tires 540/65R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
J.I. Case 910-B |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3878 kg to 6692 kg, l. 3581 mm, front track width from 1391 mm, rear track width from 1714 mm, wheelbase 213 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Silver King 660 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
AGCO RT180A |
|
| Specs | power horse 215 KM (160.3 kW), diesel, bore x stroke: 108 x 134, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7801 kg to 10849 kg, l. 5334 mm, w. 2009 mm, rear track width from 1651 mm to 2128 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Landini Globus 50 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2350 kg to 2469 kg, l. 3650 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Hesston 70-76 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 27x9.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
J.I. Case 411 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2880 kg to 4359 kg, l. 3622 mm, h. 2375 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Century 2629 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 88, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3048 mm, h. 2413 mm, w. 1499 mm, clearance 284 mm, front track width from 1194 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 165 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Merlin TDX75 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3749 kg, l. 4079 mm, h. 2809 mm, w. 1910 mm, clearance 386 mm, wheelbase 218 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
SAME Iron 160 |
|
| Specs | power horse 165.92 KM (122 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5880 kg, weight with cab 5880 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40/24, reverse gears 40/24 |
McCormick Intl XTX 145 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 156 KM (115 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7750 kg, wheelbase 2752 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Iseki TJW95 |
|
| Specs | power horse 99.2 KM (74 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3845 kg, l. 4148 mm, h. 2649 mm, w. 1821 mm, clearance 455 mm, wheelbase 240 mm, front tires 9.5R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Erkunt Nimet 4x4 |
|
| Specs | power horse 64.4 KM (48 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 330 mm, wheelbase 220 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Jinma 604 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2449 kg, l. 3939 mm, w. 1626 mm, wheelbase 207 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | - |
Schilter ST11000 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valpadana 5060 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 1336 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH CS 52 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 430 rpm |
| Dimensions | weight from 2700 kg, l. 3571 mm, h. 2380 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Schluter Super 1150 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4295 kg, l. 4389 mm, h. 2509 mm, wheelbase 263 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Corbitt K-50 |
|
| Specs | engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1765 mm, w. 165 mm, rear track width from 1422 mm to 2134 mm, wheelbase 218 mm, front tires 5.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Wallis K 15-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 146, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3353 mm, h. 1651 mm, w. 1549 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Farmer F5-12272 |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.48 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 430/540 do 750/1000 rpm |
| Dimensions | l. 4223 mm, h. 2637 - 2689 mm, w. 1991 - 2479 mm, clearance 445 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super-Trac 2200 TVL |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 9.9 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 8301 kg, l. 5921 mm, h. 3269 mm, wheelbase 294 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
McCormick Intl X10.75M |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3514 kg, l. 4120 mm, w. 1976 mm, clearance 424 mm, front track width from 1516 mm to 1717 mm, rear track width from 1565 mm to 1968 mm, wheelbase 230 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Pasquali ERA 3.90 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6.5/80-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Saunderson Light |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |