Steyr 6115 Profi |
|
| Specs | power horse 116 KM (85.294117647059 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4940 kg, weight with cab 4940 kg, l. 4532 mm, h. 2920 mm, w. 1913 mm, front track width from 1407 mm to 2108 mm, rear track width from 1430 mm to 2030 mm, wheelbase 2652 mm, front tires 14.9-28, rear tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Schluter Super 1400LS |
|
| Specs | power horse 135 KM (100.7 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 280 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
McCormick Intl TTX190 |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7204 kg, l. 5308 mm, w. 2413 mm, clearance 457 mm, wheelbase 287 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 40 |
Happy Farmer G 12-24 |
|
| Specs | engine capacity 6.5 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2118 kg, l. 3429 mm, h. 1575 mm, w. 190 mm, wheelbase 228 mm, front tires 36x4 |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Jinma JM-754 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Schluter 1250VL |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SD3943 |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1839 kg, l. 3353 mm, h. 1981 mm, w. 1524 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 3522 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
McCormick Intl F110GE T3 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrofarm ProfiLine 430 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Farm Pro 2510 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1019 kg to 1139 kg, l. 2992 mm, h. 1438 mm, w. 1290 mm, clearance 295 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Landini Legend 165 TDI |
|
| Specs | power horse 161 KM (120.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6237 kg, l. 5448 mm, h. 2807 mm, w. 2388 mm, clearance 546 mm, wheelbase 279 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 108, reverse gears 36 |
SAME R6.125 |
|
| Specs | power horse 129.2 KM (95 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4440 kg, weight with cab 4440 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/24, reverse gears 12/8 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 420 |
|
| Specs | power horse 153.68 KM (113 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5435 kg, weight with cab 5435 kg, l. 4359 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2419 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Volvo T34 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | wheelbase 196 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Hitachi JTX14 |
|
| Specs | power horse 14.3 KM (10.7 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 505 kg, l. 2019 mm, h. 1808 mm, clearance 274 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus 320 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, h. 2460 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann H-1350 SX |
|
| Specs | power horse 135 KM (100.7 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2880 mm, wheelbase 275 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Ford 681 |
|
| Specs | power horse 48.4 KM (36.1 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1496 kg to 2472 kg, front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Valmet 20 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Solaris 40 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1319 kg, l. 2980 mm, h. 2020 mm, wheelbase 175 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hurlimann H-2000 SX |
|
| Specs | power horse 195 KM (145.4 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | h. 2969 mm, wheelbase 284 mm, front tires 540/65R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
International Harvester 553 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg, l. 3430 mm, h. 2420 mm, wheelbase 199 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Silver King 600 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Deutz-Fahr Agroplus S 420 |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3363 mm, w. 1461 - 1911 mm, wheelbase 2157 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr M 963 |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, turbocharge, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 3571 mm, h. 2380 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
AGCO Allis 9190 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7529 kg, wheelbase 302 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Oliver OC-15 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 133 |
| Dimensions | weight from 6577 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 2 |
Pronar 804A |
|
| Specs | power horse 79.9 KM (58.75 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4470 kg, weight with cab 4470 kg, l. 4256 mm, h. 2905 mm, w. 2010 mm, front tires 14.9 R24; 380 / 70 R24; 11.2 R28; 11.2 R28, rear tires 14.9 R24; 380 / 70 R24; 11.2 R28; 11.2 R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Schluter Super 850 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), engine capacity 6.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4070 kg to 4500 kg, l. 4361 mm, h. 2509 mm, wheelbase 262 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |