Steiger 3300 |
|
| Specs | power horse 318 KM (237.1 kW), diesel, 8 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CX75 XtraShift |
|
| Specs | power horse 73 KM (53.676470588235 kW), PTO min 540 do 1954 rpm |
| Dimensions | weight from 3770 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 2 |
McCormick Intl T90 Max T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 3450 kg to 3930 kg, weight with cab 3600 kg, wheelbase 2365 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann H-655 XA |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2600 kg, l. 3701 mm, h. 2400 mm, wheelbase 211 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
Caterpillar Twenty-Two |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2812 kg to 2844 kg, l. 2743 mm, w. 165 mm, clearance 229 mm, rear track width from 1016 mm, front tires 10 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Schluter Super 2000LS |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2921 mm, wheelbase 280 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
AGCO ST47 |
|
| Specs | power horse 47.5 KM (35.4 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1632 kg, l. 3302 mm, h. 2286 mm, w. 1651 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Tytan 754 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3470 kg, l. 3607 mm, h. 2667 mm, w. 1727 mm, clearance 371 mm, front tires 11.2x24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Allis Chalmers HD7W |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge |
| Dimensions | weight from 6350 kg, l. 3251 mm, h. 1753 mm, w. 2057 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Landini Mythos 105 TDI |
|
| Specs | power horse 97 KM (72.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4241 kg, l. 4483 mm, h. 2654 mm, w. 2083 mm, clearance 432 mm, wheelbase 243 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 50, reverse gears 15 |
Cockshutt Golden Eagle |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
McCormick Intl MTX145 |
|
| Specs | power horse 133 KM (99.2 kW), engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5400 kg, l. 5156 mm, w. 2286 mm, clearance 508 mm, wheelbase 271 mm, front tires 420/85R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 24 |
Schilter UT7200 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 12.5x24 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F90 N T3 |
|
| Specs | power horse 82.96 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2475 kg, w. 1140 / 1213 / 1313 / 1377 mm, wheelbase 2130 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 701-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3442 kg to 4184 kg, w. 184 mm, wheelbase 234 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
AgraCat 2940 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2992 mm, w. 1290 mm, clearance 295 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Carraro 98.2 |
|
| Specs | power horse 96.7 KM (72.1 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Landini Rex 85 |
|
| Specs | power horse 81 KM (60.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3708 mm, w. 1473 mm, clearance 381 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Shibaura SD2403 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1290 kg, l. 3073 mm, h. 1880 mm, w. 1422 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota M 128X |
|
| Specs | power horse 108 KM (80.6 kW), diesel, engine capacity 6.124 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4410 kg, weight with cab 4410 kg, l. 4455 mm, h. 2750 mm, w. 2175 mm, clearance 515 mm, wheelbase 2690 mm, front tires 420 / 70 R24, rear tires 420 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Magnum 280 CVX |
|
| Specs | power horse 280.16 KM (206 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 11415 kg, weight with cab 11415 kg, l. 6225 mm, h. 3375 mm, w. 2550 mm, front tires 600 / 70 R30 (standard), rear tires 600 / 70 R30 (standard) |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Cougar III PTA-270 |
|
| Specs | power horse 270 KM (201.3 kW), diesel, engine capacity 10.5 l, 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 13562 kg, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
AgraCat 2740 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2667 mm, w. 1245 mm, clearance 295 mm, wheelbase 152 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Farm Pro 4010 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1936 kg to 2101 kg, l. 3825 mm, h. 2065 mm, w. 1626 mm, clearance 325 mm, wheelbase 194 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
New Holland T4030V |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2316 kg to 2710 kg, w. 1079 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 16, reverse gears 16 |
Mahindra Gujarat 312 |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), engine capacity 1.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3310 mm, h. 2009 mm, w. 1760 mm, clearance 340 mm, wheelbase 191 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
SAME Dorado 60 DT |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2920 kg, weight with cab 2920 kg, l. 3856 mm, h. 2620 mm, w. 1785 mm, clearance 390 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
Marshall D644 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar P5 5110 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4815 kg, weight with cab 4815 kg, l. 4425 mm, h. 2784 mm, w. 2080 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl GM40 |
|
| Specs | power horse 35.5 KM (26.102941176471 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2750 kg, front tires 240 / 70 R16, rear tires 240 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |