YTO 75 |
|
| Specs | power horse 69.1 KM (51.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4869 mm, h. 2431 mm, w. 2461 mm, clearance 30 mm, wheelbase 162 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Landini Rex 105F |
|
| Specs | power horse 98.5 KM (72.426470588235 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2845 kg, weight with cab 2845 kg, l. 4009 mm, w. 1319 mm, clearance 380 mm, wheelbase 2134 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor Z 115 Proxima Power |
|
| Specs | power horse 117 KM (86.2 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4014 kg to 4257 kg, weight with cab 4309 kg, l. 4181 mm, h. 2638-2738 mm, w. 1890-2319 mm, clearance 508 mm, rear track width from 2440 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Happy Farmer H 12-24 |
|
| Specs | engine capacity 6.5 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 1575 mm, w. 2095 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
SAME Iron 185 |
|
| Specs | power horse 191.76 KM (141 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 6750 kg, weight with cab 6750 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40, reverse gears 40 |
Ford 941 |
|
| Specs | power horse 62.6 KM (46.7 kW), bore x stroke: 99 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1496 kg, l. 3368 mm, h. 1671 mm, clearance 709 mm, front track width from 211 mm to 414 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Belarus KD-35 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado 66 Classic |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/30, reverse gears 10/15 |
Zetor 3017 |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 191 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Allis Chalmers HD21 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 13.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 165 |
| Dimensions | weight from 19958 kg, l. 5029 mm, h. 2515 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Kubota M126X Power Krawler |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5200 kg, l. 4369 mm, h. 2700 mm, w. 2179 mm, front track width from 1740 mm, rear track width from 1781 mm, wheelbase 268 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
Zetor 8441 Cabrio |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 16.5, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 10 |
Lanz Bulldog D9500 |
|
| Specs | power horse 44.1 KM (32.9 kW), diesel, bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Shibaura SE7340 |
|
| Specs | power horse 73 KM (54.4 kW) |
| Dimensions | weight from 3183 kg, l. 3785 mm, h. 2642 mm, w. 2032 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Cletrac DD |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 133 |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1702 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 2 |
Wuzheng WZ404 |
|
| Specs | power horse 39.4 KM (29.4 kW), bore x stroke: 105 x 100 |
| Dimensions | l. 3236 mm, h. 2700 mm, w. 1306 mm, wheelbase 183 mm, front tires 7.5x16 |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 4520 Twenty |
|
| Specs | power horse 61.2 KM (45 kW), engine capacity 2.4 l, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 1680 kg to 1980 kg, weight with cab 1980 kg, l. 3454 mm, h. 2168-2266 mm, w. 1667-2334 mm, wheelbase 1816 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr 9160 |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5169 mm, h. 3030 mm, wheelbase 293 mm, front tires 18.4R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
McCormick Intl C105 Max High Clear |
|
| Specs | power horse 99 KM (73.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4191 mm, clearance 625 mm, wheelbase 265 mm, front tires 7.5-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
Shibaura ST321 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 755 kg, l. 2728 mm, h. 2286 mm, w. 1138 mm, clearance 269 mm, wheelbase 140 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Steyr 6215 CVT |
|
| Specs | power horse 228 KM (158 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 7300 kg, weight with cab 7300 kg, l. 5017 mm, h. 3090 mm, w. 2682 mm, front track width from 1538 mm to 2260 mm, rear track width from 1530 mm to 2230 mm, wheelbase 2884 mm, front tires 600 / 65 R28, rear tires 600 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Hesston 82-94 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3143 kg, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
Zetor 4016 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 212 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Farmall Super MV |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2541 kg, l. 3721 mm, w. 2182 mm, front track width from 1524 mm, rear track width from 1753 mm, wheelbase 232 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Case IH Quad Trac STX500QT |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 170, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 2 |
Fiat 512R |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120 |
| Dimensions | weight from 2370 kg, front tires 6-19 |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron K ProfiLine 420 |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4440 kg, weight with cab 4440 kg, l. 4140 mm, w. 2480 mm, wheelbase 2419 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 1600TVL |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 280 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
J.I. Case 812-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 18-32 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 152, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3226 mm, h. 1727 mm, w. 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |