Steyr Profi 4100 |
|
| Specs | power horse 101 KM (75.3 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5012 kg, l. 4293 mm, h. 2870 mm, w. 1880 mm, clearance 427 mm, wheelbase 242 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 48 |
McCormick Intl F85XL T3 |
|
| Specs | power horse 79 KM (58 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Minneapolis-Moline M-604 |
|
| Specs | engine capacity 5.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3231 kg to 3322 kg, front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline MoTrac |
|
| Specs | engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl Max C105 |
|
| Specs | power horse 99 KM (73.8 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4191 mm, h. 2642 mm, w. 2083 mm, wheelbase 234 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Allis Chalmers All-Crop |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2705 kg |
| Gear & hydraulics | - |
SAME R1.45 |
|
| Specs | power horse 42.84 KM (31.5 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1420 kg, weight with cab 1420 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 12/16, reverse gears 12/16 |
Renault 489 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2775 kg, l. 3691 mm, h. 2230 mm, wheelbase 207 mm, front tires 9.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Lanz 700 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2165 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 3 |
International Harvester T-340 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 103 |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 1473 mm, w. 1473 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Lamborghini Rekord 65 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 116, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2160 kg to 2419 kg, l. 3315 mm, w. 1968 mm, clearance 401 mm, front track width from 1740 mm, rear track width from 1839 mm, wheelbase 203 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 3 |
Landini Evolution 6865 |
|
| Specs | power horse 67.3 KM (50.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2762 kg, l. 3424 mm, h. 2540 mm, w. 1829 mm, clearance 391 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Daedong DK561 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T85F |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW) |
| Dimensions | weight from 3800 kg, weight with cab 3800 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl F75GE |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.15 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
International Harvester D-326 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Minneapolis-Moline G704 |
|
| Specs | engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
McCormick Intl F80GE |
|
| Specs | power horse 74.8 KM (55 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
McCormick Intl F85GE |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Farmall 706 Hi-Clear |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3932 kg to 4059 kg, l. 4115 mm, w. 2489 mm, clearance 737 mm, front track width from 1727 mm to 2210 mm, wheelbase 259 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 4 |
SAME Iron 190 Continuo |
|
| Specs | power horse 202.64 KM (149 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8000 kg, weight with cab 8000 kg, l. 4800 mm, w. 2550 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Hesston 411-R |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1617 kg, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Steyr 6170 CVT |
|
| Specs | power horse 167 KM (123 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5800 kg to 7300 kg, weight with cab 5800 kg, l. 4719 mm, h. 3070-3090 mm, w. 2470-2682 mm, front track width from 1325 mm to 2285 mm, rear track width from 1430 mm to 2230 mm, wheelbase 2884 mm, front tires 480 / 70 R28; 480 / 70 R28; 480 / 70 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
McCormick Intl MTX 120 T3 |
|
| Specs | power horse 117 KM (86 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5400 kg, wheelbase 2723 mm |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Case IH Magnum 260 |
|
| Specs | power horse 257.04 KM (189 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 9136 kg, weight with cab 9136 kg, front tires 480 / 70 R30 |
| Gear & hydraulics | - |
Versatile 925 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Steiger 1700 |
|
| Specs | power horse 195 KM (145.4 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | h. 2235 mm, w. 2438 mm, wheelbase 320 mm, front tires 23.1x26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9 |
Shaktimaan 30 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 102, engine liquid cooled, PTO 627 rpm |
| Dimensions | l. 2799 mm, h. 2174 mm, w. 1689 mm, clearance 325 mm, wheelbase 183 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME R6.140 |
|
| Specs | power horse 142.8 KM (105 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5610 kg, weight with cab 5610 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40/24, reverse gears 40/24 |
Case IH Quantum 65 V |
|
| Specs | power horse 65.28 KM (48 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2710 kg, weight with cab 2710 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |