Shibaura SE5306 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2305 kg, l. 3556 mm, h. 2362 mm, w. 1676 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME R3 EVO 100 |
|
| Specs | power horse 95.88 KM (70.5 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg, weight with cab 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40/20, reverse gears 40/20 |
McCormick Intl 75V |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.147058823529 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2656 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, hydrostatic |
McCormick Intl T95F |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW) |
| Dimensions | weight from 3830 kg, weight with cab 3830 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
Lamborghini Grand Prix 70 DT |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3070 kg, weight with cab 3070 kg, l. 3700 mm, h. 2500 mm, w. 1950-2450 mm, clearance 390 mm, front track width from 1440 mm to 2130 mm, rear track width from 1500 mm to 2000 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
SAME Silver 3 100 |
|
| Specs | power horse 99.28 KM (73 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F95GE |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Cockshutt 2050 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 124, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6595 kg to 8568 kg, front track width from 1524 mm to 2032 mm, rear track width from 1549 mm to 2311 mm, wheelbase 246 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Mahindra Gujarat 453 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3434 mm, h. 2019 mm, w. 1786 mm, clearance 345 mm, wheelbase 204 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Kioti DK75 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4120 mm, w. 1976 mm, clearance 424 mm, front track width from 1516 mm to 1717 mm, rear track width from 1565 mm to 1968 mm, wheelbase 230 mm, front tires 11.2x24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
SAME Iron 140 4V |
|
| Specs | power horse 145.52 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5460 kg, weight with cab 5460 kg, l. 4587 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2647 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Allis Chalmers D10 High Clearance |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 98, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1437 kg, l. 3109 mm, front track width from 1118 mm to 1694 mm, rear track width from 1092 mm to 1803 mm, wheelbase 200 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Schluter S900 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), engine capacity 6.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg to 4150 kg, l. 4409 mm, h. 1930 mm, wheelbase 262 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
SAME RF.90 |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2405 kg, weight with cab 2405 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
John Deere 5090GV |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3886 mm, w. 1050 mm, front track width from 1016 mm to 1067 mm, rear track width from 965 mm to 1346 mm, wheelbase 2093 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Lanz Bulldog D5007 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Lanz Bulldog D3206 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Lamborghini Rekord 75 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 116, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3315 mm, w. 1986 mm, clearance 401 mm, front track width from 1740 mm, rear track width from 1839 mm, wheelbase 203 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 3 |
McCormick Intl C95 Max High Clear |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4191 mm, clearance 625 mm, wheelbase 265 mm, front tires 7.5-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter 5000V |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bulldog D6007 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Satoh ST3840 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME R2.66 Target |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/10, reverse gears 30/15 |
SAME RF.70 |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
McCormick Intl C60 Max |
|
| Specs | power horse 58.5 KM (43.014705882353 kW), PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2980 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 1 |
International Harvester HG |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 102 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester Mogul 8-16 |
|
| Specs | 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2233 kg, l. 3429 mm, h. 1549 mm, w. 1422 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
SAME Krypton 95 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3410 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Lanz Bulldog D3507 |
|
| Specs | power horse 19.6 KM (14.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 170 x 210, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Mitsubishi GF150 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |