SAME R6 VRT 170 |
|
| Specs | power horse 183.6 KM (135 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 6630 kg, weight with cab 6630 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, hydrostatic |
Case IH Quantum 85 N |
|
| Specs | power horse 88.4 KM (65 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2765 kg, weight with cab 2765 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Panther IV SM-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 11 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 150, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Lanz Bulldog HR6 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Satoh ST1450 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt 370 GT |
|
| Specs | power horse 70.72 KM (52 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
John Deere H |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 943 kg to 1376 kg, l. 2826 mm, h. 1321 mm, w. 2007 mm, rear track width from 1118 mm to 2032 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Hinomoto NX40 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini Grand Prix 80 DT |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3380 kg, weight with cab 3380 kg, l. 3780 mm, h. 2600 mm, w. 1950-2550 mm, clearance 450 mm, front track width from 1430 mm to 2140 mm, rear track width from 1500 mm to 2100 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Mitsubishi GF130 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter 1050V |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester D-432 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong DK902 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4539 mm, h. 2794 mm, w. 1985 mm, clearance 424 mm, wheelbase 229 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME Explorer III 100 Classic |
|
| Specs | power horse 95.88 KM (70.5 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg, weight with cab 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40/15, reverse gears 40/15 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 410 |
|
| Specs | power horse 133.28 KM (98 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5155 kg, weight with cab 5155 kg, l. 4359 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2419 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Minneapolis-Moline RTE |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, h. 1740 mm, w. 2060 mm, front track width from 1422 mm to 2134 mm, rear track width from 1372 mm to 2235 mm, wheelbase 214 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Mahindra Gujarat 405 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3434 mm, h. 2019 mm, w. 1786 mm, clearance 345 mm, wheelbase 204 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron X 710 |
|
| Specs | power horse 242.08 KM (178 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), PTO min 540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9430 kg to 10435 kg, weight with cab 9430 kg, l. 5268 mm, w. 2750 mm, wheelbase 3095 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Steiger Panther IV KS-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Zetor 4340 EKO |
|
| Specs | power horse 58.48 KM (43 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3120 kg to 3755 kg, weight with cab 3120 kg, l. 3820 mm, h. 2573-2796 mm, w. 1980 mm, front track width from 1594 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Claas Nexos 230 VE |
|
| Specs | power horse 88.4 KM (65 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Iron 115 |
|
| Specs | power horse 126.48 KM (93 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4850 kg, weight with cab 4850 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/24, reverse gears 12/8 |
John Deere GPWT |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 152, engine liquid cooled, PTO 520 rpm |
| Dimensions | l. 2984 mm, w. 2172 mm, rear track width from 1930 mm, wheelbase 199 mm, front tires 24x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Steyr 9080M |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 3980 mm, h. 2692 mm, w. 2169 mm, wheelbase 242 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
Steyr 9090M |
|
| Specs | power horse 89 KM (66.4 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 430 rpm |
| Dimensions | weight from 3949 kg, l. 4214 mm, h. 2692 mm, w. 2169 mm, wheelbase 248 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
Case IH Quantum 85 V |
|
| Specs | power horse 88.4 KM (65 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2710 kg, weight with cab 2710 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus S 90 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
J.I. Case 703-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester Farmall 450 |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2632 kg, l. 3632 mm, h. 2337 mm, w. 2134 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Lanz Bulli D1106 |
|
| Specs | power horse 11 KM (8.2 kW), diesel, 1 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |