Jinma JM-300 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1480 kg, l. 3104 mm, h. 1953 mm, w. 1450 mm, wheelbase 178 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME R2.86 |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2950 kg, weight with cab 2950 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45, reverse gears 45 |
McCormick Intl 85V |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2656 kg |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester Mogul 12-25 |
|
| Specs | 2 cylinder(s) |
| Dimensions | l. 4115 mm, h. 2540 mm, w. 2057 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Landini Trekker 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3099 mm, h. 2095 mm, w. 1333 mm, clearance 254 mm, wheelbase 133 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Shibaura ST445 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3210 mm, h. 2469 mm, w. 1610 mm, clearance 330 mm, wheelbase 176 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Steyr Profi 6135 |
|
| Specs | power horse 136 KM (101.4 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4531 mm, h. 2921 mm, w. 1913 mm, clearance 470 mm, wheelbase 266 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 48 |
SAME R1.35 |
|
| Specs | power horse 38.76 KM (28.5 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1350 kg, weight with cab 1350 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 12/16, reverse gears 12/16 |
Lanz Bulldog D5806 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Eagle DF304 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T80 F T3 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
Steyr 4130 Profi |
|
| Specs | power horse 131 KM (96.323529411765 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4820 kg, weight with cab 4820 kg, l. 4292 mm, h. 2876 mm, w. 1873 mm, front track width from 1407 mm to 2108 mm, rear track width from 1430 mm, wheelbase 2412 mm, front tires 14.9-24, rear tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Ursus 5024 K07S |
|
| Specs | power horse 68 KM (50 kW), engine capacity 4.4 l |
| Dimensions | weight from 3450 kg to 4180 kg, weight with cab 3450 kg, l. 3710 mm, h. 2620-2640 mm, w. 1860-2685 mm, clearance 440-480 mm, front track width from 1475 mm to 1800 mm, rear track width from 1515 mm to 2210 mm, wheelbase 2345 mm, front tires 12.4-24, rear t |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl F95F |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
McCormick Intl F80GE T3 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 1010C |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3438 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Farmall F-235 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), engine capacity 2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3320 mm, wheelbase 231 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Mitsubishi GCR55 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado 3 70 Classic |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME R2.56 Target |
|
| Specs | power horse 55.08 KM (40.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2750 kg, weight with cab 2750 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/10, reverse gears 30/15 |
Mitsubishi GCR75 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 4522 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Farmall MV |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2203 kg to 3070 kg, l. 3708 mm, h. 2292 mm, w. 2181 mm, front track width from 1524 mm to 1676 mm, rear track width from 1753 mm, wheelbase 231 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Deutz-Fahr Agroplus S 430 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3363 mm, w. 1461 - 1911 mm, wheelbase 2157 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Mitsubishi GCR65 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong EX40 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3454 mm, h. 2415 mm, w. 1636 mm, clearance 340 mm, wheelbase 187 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Schluter Super 1500V |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4940 mm, h. 1930 mm, wheelbase 264 mm, front tires 12.0-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 6 |
Schluter Super 1500V |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4940 mm, h. 1930 mm, wheelbase 264 mm, front tires 12.0-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 6 |
SAME Krypton 105 |
|
| Specs | power horse 102 KM (76.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3410 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Ursus 2812 KSM |
|
| Specs | power horse 38.08 KM (28 kW), diesel, engine capacity 2.502 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2200 kg to 2400 kg, weight with cab 2400 kg, l. 3415 mm, h. 2380 mm, w. 1820 mm, clearance 350 mm, front track width from 1350 mm to 1800 mm, rear track width from 1235 mm to 1915 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |