Shibaura SD2803 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 84, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1103 kg, l. 2870 mm, h. 1829 mm, w. 1321 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Yanmar YM6000 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini Sprint 70 DT |
|
| Specs | power horse 70.72 KM (52 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3050 kg, weight with cab 3050 kg, l. 3856 mm, h. 2620 mm, w. 1785 mm, clearance 390 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
J.I. Case 301-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Ag King AK2040 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1120 kg, l. 3048 mm, h. 2159 mm, w. 1372 mm, clearance 295 mm, wheelbase 165 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
AGCO ST33 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2911 mm, h. 2009 mm, w. 1260 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Landini Trekker 85 |
|
| Specs | power horse 81 KM (60.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4111 kg, l. 3505 mm, h. 2311 mm, w. 1664 mm, clearance 317 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Case IH Quadtrac STX430QT |
|
| Specs | power horse 430 KM (320.7 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 2 |
Steiger CU-280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Fendt Dieselross F18H |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Iron 175 |
|
| Specs | power horse 180.88 KM (133 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5970 kg, weight with cab 5970 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40, reverse gears 40 |
Oliver 25 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl V90 T3 |
|
| Specs | power horse 82.96 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2665 kg, w. 1140 / 1213 / 1313 / 1377 mm, wheelbase 2130 mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 130 |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1270 kg to 2109 kg, l. 2718 mm, w. 1422 mm, clearance 556 mm, front track width from 1118 mm to 1626 mm, rear track width from 1016 mm to 1727 mm, wheelbase 180 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
SAME R6.160 |
|
| Specs | power horse 165.92 KM (122 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5880 kg, weight with cab 5880 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40/24, reverse gears 40/24 |
Deutz-Fahr Agroplus S 330 |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2600 kg, weight with cab 2600 kg, l. 3186 mm, w. 1314 - 1813 mm, wheelbase 2027 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super Tronic-Trac 1900 |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 8401 kg, l. 5809 mm, h. 3231 mm, wheelbase 290 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 14 |
Jinma JM-720 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | l. 4011 mm, h. 2568 mm, w. 1928 mm, wheelbase 218 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey-Harris 201 |
|
| Specs | engine capacity 4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 114, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bauern Bulldog D4506 |
|
| Specs | power horse 14.7 KM (11 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 145 x 170, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Minneapolis-Moline JT |
|
| Specs | bore x stroke: 92 x 121, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2934 mm, h. 1422 mm, w. 2007 mm, front tires 5.25x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
John Deere 6410S |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Farmall AM-7 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3084 kg, l. 3378 mm, w. 190 mm, clearance 673 mm, rear track width from 1321 mm to 2540 mm, wheelbase 224 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
McCormick Intl VF80 |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
McCormick Intl F110XL T3 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester D-514 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 112 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Dongfeng DF-350 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1290 kg, l. 3371 mm, h. 1620 mm, w. 1501 mm, clearance 378 mm, wheelbase 173 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Caterpillar Diesel Forty |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 203 |
| Dimensions | front tires 56,74 |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Krypton F 90 |
|
| Specs | power horse 87 KM (64.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4050 kg, l. 3300 mm, h. 1430 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
McCormick Intl T95S |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW) |
| Dimensions | weight from 4620 kg, weight with cab 4620 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |