Shibaura SD3203 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1619 kg, l. 3327 mm, h. 1930 mm, w. 1524 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 712-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Volvo T15 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), engine capacity 1.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | wheelbase 191 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Valtra T 151 Advance |
|
| Specs | power horse 159.12 KM (117 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Hesston 586 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 217 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Goldoni Transcar 25 Q RS/SN |
|
| Specs | power horse 21.76 KM (16 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 9+3 |
McCormick Intl CX105 XtraShift |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), PTO min 540/1000 do 1954/2000 rpm |
| Dimensions | weight from 3770 kg, weight with cab 3840 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agroplus F 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
International Harvester 4156 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 114, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6259 kg to 9253 kg, l. 4928 mm, w. 2432 mm, clearance 432 mm, wheelbase 259 mm, front tires 28.1-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
J.I. Case VAO |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 95, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 5.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Fendt Farmer 280 VA |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
Massey Ferguson 3455 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3750 mm, h. 2169 mm, w. 1275 mm, wheelbase 210 mm, front tires 280/70R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
J.I. Case 301 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1700 kg to 2794 kg, h. 1549 mm, clearance 533 mm, front track width from 163 mm, rear track width from 1219 mm to 2235 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D9511 |
|
| Specs | power horse 44.1 KM (32.9 kW), diesel, bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Allis Chalmers M |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127 |
| Dimensions | weight from 2812 kg, l. 2565 mm, h. 1422 mm, w. 1448 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
SAME Argon 50 2RM 4DT |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1940 kg to 2150 kg, weight with cab 1940 kg, l. 3380 mm, h. 1355-2245 mm, w. 1640-2040 mm, clearance 335-390 mm, front track width from 1230 mm to 1740 mm, rear track width from 1300 mm to 1700 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Minneapolis-Moline Uni-Tractor |
|
| Specs | engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2131 kg, front tires 14.9-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
J.I. Case 30-60 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 254 x 305, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 11702 kg, l. 5664 mm, h. 3200 mm, w. 317 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1 |
Shibaura SE5346 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2524 kg, l. 3556 mm, h. 2362 mm, w. 1676 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra M120 EcoPower |
|
| Specs | power horse 115.6 KM (85 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5290 kg, weight with cab 5290 kg, l. 4878 mm, h. 3000 mm, w. 2338 mm, front tires 16.9 R28, rear tires 16.9 R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
McCormick Intl XTX 185 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 183 KM (135 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7900 kg, wheelbase 2752 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Jinma JM-750 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | l. 4011 mm, h. 2568 mm, w. 1928 mm, wheelbase 218 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Frutteto II 70 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2160 kg, l. 3040 mm, h. 2130 mm, wheelbase 194 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
SAME Silver 85 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4055 kg, l. 3790 mm, h. 2660 mm, wheelbase 237 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 60, reverse gears 60 |
McCormick Intl CX100 XrtaShift T3 |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (72.5 kW), engine capacity 4.4 l |
| Dimensions | l. 4209 mm, w. 2147 / 1964 mm, clearance 420 mm, wheelbase 2237 mm, front tires 320 / 85 R24, rear tires 320 / 85 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Antares 130 DT |
|
| Specs | power horse 121.04 KM (89 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 4930 kg, weight with cab 4930 kg, l. 4560 mm, h. 2800 mm, w. 2250 mm, clearance 500 mm, front track width from 1800 mm to 2000 mm, rear track width from 1750 mm to 2250 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
SAME Dorado S 90 |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2405 kg, weight with cab 2405 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 45/30, reverse gears 45/15 |
Schluter Super-Trac 2200 LS |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 9.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 120 x 135, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 8691 kg, l. 5969 mm, h. 3241 mm, wheelbase 304 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 10 |
Renault Super 2D |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 80, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3170 mm, h. 1570 mm, wheelbase 172 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
J.I. Case 412 |
|
| Specs | bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1977 kg, l. 3251 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |