Zanello 540 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T95M |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW) |
| Dimensions | weight from 3900 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
Lanz Bulldog D9539 |
|
| Specs | power horse 44.1 KM (32.9 kW), diesel, bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Hurlimann H-350 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1979 kg to 2330 kg, l. 3570 mm, h. 2180 mm, wheelbase 200 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Hart-Parr Crop Maker 17-27 |
|
| Specs | engine capacity 9.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 216 x 254, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 5397 kg, l. 2737 mm, h. 3175 mm, w. 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Jinma JM-700 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | weight from 2900 kg, l. 4011 mm, h. 2568 mm, w. 1928 mm, wheelbase 218 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Kubota M8540 Power Krawler |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3510 mm, w. 1372 mm, front track width from 1100 mm, rear track width from 1069 mm, wheelbase 215 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 8 |
Kubota M7040HDN |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1900 kg, l. 3464 mm, w. 1219 mm, front track width from 1031 mm, rear track width from 899 mm to 1384 mm, wheelbase 204 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
John Deere 5100GV |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3886 mm, w. 1050 mm, front track width from 1016 mm to 1067 mm, rear track width from 965 mm to 1346 mm, wheelbase 2093 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
SAME Dorado 3 80 Classic |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3410 kg, weight with cab 3410 kg, l. 3560 mm, w. 2005 - 2405 mm, wheelbase 2230 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CX85L |
|
| Specs | power horse 81.5 KM (59.926470588235 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Case IH Steiger 550 |
|
| Specs | power horse 613 KM (450.7 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 19979 kg, weight with cab 19979 kg, l. 7493 mm, h. 3843-3963 mm, w. 3048 mm, wheelbase 3912 mm, front tires 710 / 70 R42, rear tires 710 / 70 R42 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline G708 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Cockshutt 80 Standard |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2177 kg to 3628 kg, front track width from 1206 mm, rear track width from 1372 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
YTO 550 |
|
| Specs | power horse 54.3 KM (40.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 766 rpm |
| Dimensions | weight from 2043 kg, l. 3881 mm, h. 1720 mm, w. 1714 mm, clearance 391 mm, wheelbase 212 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 5321 Super EKO |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2890 kg to 3525 kg, weight with cab 2890 kg, l. 3765 mm, h. 2679-2738 mm, w. mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Ursus 10014 T |
|
| Specs | power horse 104.72 KM (77 kW), diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750/1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3980 kg, weight with cab 3980 kg, l. 4500 mm, h. 2718 mm, w. 2141 mm, clearance 400 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Steiger 540 |
|
| Specs | power horse 542.64 KM (399 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 21012 kg to 22828 kg, weight with cab 21012 kg, l. 7615 mm, h. 3772 mm, w. 3048 mm, front tires 710 / 70 R42 (standard), rear tires 710 / 70 R42 (standard) |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra M120e |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4900 mm, h. 2969 mm, wheelbase 256 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
John Deere 5605 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2699 kg to 2899 kg, l. 3851 mm, h. 2619 mm, front track width from 1440 mm to 1999 mm, rear track width from 1400 mm to 1801 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 9, reverse gears 3 |
Schluter Super-Trac 1900 TVL |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5750 mm, h. 3269 mm, wheelbase 304 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter Compact 950T |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3610 kg to 4040 kg, l. 3950 mm, h. 2509 mm, wheelbase 234 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter 5900S |
|
| Specs | 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 11x24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
UTB/Universal 684 |
|
| Specs | power horse 68 KM (50.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 11.2R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
McCormick Intl T105M |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (72.5 kW) |
| Dimensions | weight from 3900 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
Heider D 9-16 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 146, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1575 mm, w. 1727 mm, wheelbase 220 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 7 |
Hinomoto NX220 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrokid 445 |
|
| Specs | power horse 42.16 KM (31 kW), diesel, engine capacity 1.49 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1390 kg to 1540 kg, weight with cab 1540 kg, l. 3320 mm, h. 1200-1300 mm, w. 1255-1360 mm, clearance 380 mm, front track width from 975 mm to 1230 mm, rear track width from 910 mm to 1010 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
SAME Diamond 230 DCR |
|
| Specs | power horse 250.24 KM (184 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9470 kg, weight with cab 9470 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40, reverse gears 40 |
Valmet 255 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2820 kg, l. 3851 mm, h. 2550 mm, wheelbase 226 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |