Zetor 7321 Super |
|
| Specs | power horse 78.88 KM (58 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3110 kg to 3415 kg, weight with cab 3415 kg, l. 3820 mm, h. 2612-2910 mm, w. 1945 mm, clearance 390 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Claas Axion 820 Hexashift |
|
| Specs | power horse 224.4 KM (165 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 7238 kg, weight with cab 7238 kg, l. 5721 mm, h. 3153 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Happy Farmer B 12-24 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 146 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3607 mm, h. 1575 mm, w. 2095 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
AGCO ST24 |
|
| Specs | power horse 22.5 KM (16.8 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 816 kg, l. 2680 mm, h. 1961 mm, w. 1001 mm, wheelbase 152 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
YTO C702 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Cougar IV KS-280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Massey-Harris Pacemaker |
|
| Specs | engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133 |
| Dimensions | l. 3099 mm, h. 1346 mm, wheelbase 198 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Parrett K 15-30 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2381 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Fiat 702B |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), engine capacity 6.2 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra N 121 |
|
| Specs | power horse 133.28 KM (98 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Steyr 1400 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5660 kg, l. 4910 mm, h. 2751 mm, wheelbase 270 mm, front tires 18.4-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 10S |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3895 kg to 4055 kg, l. 4400 mm, h. 2540 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Marshall 752 |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3896 mm, h. 2642 mm, w. 1956 mm, clearance 457 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Yanmar Sx3100 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2769 mm, w. 1311 mm, clearance 269 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Schluter Super 1900 TVL-LS |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2921 mm, wheelbase 280 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter Super 1050 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4585 kg, l. 4590 mm, h. 2509 mm, wheelbase 272 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Valtra T 161 |
|
| Specs | power horse 171.36 KM (126 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Fendt Farmer 270 VA |
|
| Specs | power horse 70.72 KM (52 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Case IH Puma 180 |
|
| Specs | power horse 218 KM (160 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6850 kg, weight with cab 6850 kg, l. 4449 mm, h. 2985-3040 mm, w. 2682 mm, front track width from 1560 mm to 2269 mm, wheelbase 2884 mm, front tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28, rear tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Minot 20 II |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2705 mm, h. 1300 mm, w. 1234 mm, clearance 277 mm, front track width from 1049 mm, rear track width from 919 mm to 1379 mm, wheelbase 150 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Schluter Compact 1350 TV 6 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 116, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4310 mm, h. 2710 mm, wheelbase 243 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Schluter Compact 1350 TV 6 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 116, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4310 mm, h. 2710 mm, wheelbase 243 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Steiger 1250 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 6259 kg, h. 2235 mm, w. 2134 mm, wheelbase 274 mm, front tires 18.4x26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12 |
McCormick Intl F105 |
|
| Specs | power horse 99 KM (73.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3708 mm, w. 1245 mm, clearance 351 mm, wheelbase 213 mm, front tires 280/70R20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 30 |
John Deere 5095MH |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3220 kg to 3538 kg, front track width from 1341 mm to 1905 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears 32, reverse gears 16 |
McCormick Intl T105F |
|
| Specs | power horse 98.6 KM (72.5 kW) |
| Dimensions | weight from 3830 kg, weight with cab 3830 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
Schluter Super 2000 TVL |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7201 kg, l. 5001 mm, h. 2921 mm, wheelbase 258 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Schluter Super 2000 TVL |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7201 kg, l. 5001 mm, h. 2921 mm, wheelbase 258 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Zetor 3320 Turbo EKO |
|
| Specs | power horse 53.04 KM (39 kW), diesel, engine capacity 2.696 l, 3 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 2805 kg to 3440 kg, weight with cab 2805 kg, l. 3630 mm, h. 2573-2820 mm, w. 1800 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
CaseIH C42 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2360 kg, l. 3531 mm, h. 2291 mm, wheelbase 198 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |