Case IH Quadtrac STX380QT |
|
| Specs | power horse 380 KM (283.4 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 135 x 150, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 2 |
Pasquali MARS 8.65 |
|
| Specs | power horse 61.7 KM (46 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1885 kg, l. 2779 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Lanz Bulldog D5506 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), diesel, 1 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Claas Xerion 3300 |
|
| Specs | power horse 335 KM (249.8 kW), diesel, engine capacity 8.8 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13000 kg, l. 6629 mm, w. 2489 mm, clearance 470 mm, wheelbase 329 mm, front tires 540/80R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH Puma 170 |
|
| Specs | power horse 167.28 KM (123 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Cub Cadet Lx450 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 381 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Waterloo Boy C |
|
| Specs | engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1467 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Zanello V206 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini Victory Plus 230 |
|
| Specs | power horse 230 KM (171.5 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5131 mm, h. 3231 mm, wheelbase 309 mm, front tires 520/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Iseki TU130 |
|
| Specs | power horse 13 KM (9.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Barreiros 40.45 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2199 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Caterpillar 10-Ton |
|
| Specs | engine capacity 15.2 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 60.5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Wallis Cub Junior J |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 146, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 4369 mm, h. 1626 mm, w. 1524 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
YTO 400 |
|
| Specs | power horse 39.4 KM (29.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 766 rpm |
| Dimensions | l. 3449 mm, h. 170 mm, w. 1674 mm, clearance 290 mm, wheelbase 187 mm, front tires 6.0-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Zanello 850 |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar MTZ 225 A |
|
| Specs | power horse 22.44 KM (16.5 kW), engine capacity 1.145 l |
| Dimensions | weight from 1290 kg, weight with cab 1290 kg, l. 2975 mm, h. 2130 mm, w. 1530 mm, front track width from 1250 mm to 1350 mm, rear track width from 1250 mm to 1350 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl MTX165 |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7341 kg, l. 5230 mm, wheelbase 286 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 24 |
John Deere 85F |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg, w. 1448 mm, clearance 279 mm, wheelbase 195 mm, front tires 240/70x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
Saukville Saukville |
|
| Specs | - |
| Dimensions | l. 3665 mm, rear track width from 1016 mm to 1829 mm, wheelbase 213 mm, front tires 5x12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Zetor 3321 Super |
|
| Specs | power horse 45.016 KM (33.1 kW), diesel, engine capacity 2.697 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2880 kg to 3185 kg, weight with cab 3185 kg, l. 3686 mm, h. 2575-2805 mm, w. 1900 mm, clearance 366 mm, front track width from 1450 mm to 1825 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
J.I. Case 302-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Advance-Rumely OilPull K 12/20 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), engine capacity 7.4 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 203 |
| Dimensions | weight from 2916 kg, l. 3353 mm, h. 1905 mm, w. 1626 mm, front tires 44x8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Belarus 5530 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1528 kg, l. 3251 mm, w. 1695 mm, clearance 337 mm, wheelbase 170 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
TYM T 903 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68.014705882353 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 16.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4152 kg, l. 4183 mm, h. 2718 mm, w. 2469 mm, clearance 383 mm, wheelbase 2300 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
Case IH Steiger 500 |
|
| Specs | power horse 557 KM (409.5 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 17913 kg, weight with cab 17913 kg, l. 7493 mm, h. 3843-3963 mm, w. 3048 mm, wheelbase 3912 mm, front tires 710 / 70 R42, rear tires 710 / 70 R42 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Oliver 66 Row-Crop |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 95, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1448 kg to 2523 kg, l. 3424 mm, h. 2165 mm, w. 184 mm, clearance 620 mm, front track width from 168 mm to 2229 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 220 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Valmet 15 |
|
| Specs | power horse 12 KM (8.9 kW), engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt 207 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3419 mm, h. 2334 mm, w. 1125 mm, wheelbase 199 mm, front tires 10.0/75 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 6 |
New Holland TK4030V |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3302 mm, h. 1278 mm, w. 1171 mm, front tires 10.6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Challenger MT325B |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2576 mm, w. 1849 mm, wheelbase 210 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |