Landini Powerfarm 60 |
|
| Specs | power horse 58.5 KM (43.014705882353 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2920 kg, weight with cab 2920 kg, l. 3987 mm, h. 2456 mm, w. 1884 mm, clearance 375 mm, wheelbase 2167 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
Marshall 954 |
|
| Specs | power horse 94.5 KM (70.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 3945 mm, h. 2642 mm, w. 1956 mm, clearance 432 mm, wheelbase 233 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Marshall D642 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kioti DS4110 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3124 mm, w. 1765 mm, clearance 366 mm, front track width from 1389 mm, rear track width from 1275 mm to 1478 mm, wheelbase 184 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Nuffield M3 |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Ranch Hand 13452 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Wuzheng WZ250 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), bore x stroke: 105 x 95 |
| Dimensions | weight from 1035 kg, l. 3210 mm, h. 1961 mm, w. 1450 mm, wheelbase 183 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | - |
Belarus 5280 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3685 kg, l. 3929 mm, w. 1971 mm, clearance 465 mm, front track width from 1450 mm to 1801 mm, rear track width from 1450 mm to 2101 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Fiat 44-33 |
|
| Specs | power horse 330 KM (246.1 kW), diesel, engine capacity 14.8 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13302 kg, l. 6430 mm, h. 3300 mm, wheelbase 329 mm, front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Lenar FS180 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TN85 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2825 kg to 3070 kg, wheelbase 226 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME Dorado 76 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2900 kg, weight with cab 2900 kg, l. 3560 mm, h. 2430 mm, wheelbase 224 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45, reverse gears 45 |
Tytan 804 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar MTZ 82 + ETC 1607-1 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 4.752 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 6250 kg, weight with cab 6250 kg, l. 7200 mm, h. 3450 mm, w. 2040-2420 mm, front track width from 1800 mm, rear track width from 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Steiger 9170 |
|
| Specs | power horse 335 KM (249.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7099 mm, wheelbase 358 mm, front tires 23.1-24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 2 |
Hitachi TZ250 |
|
| Specs | power horse 24.7 KM (18.4 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 2860 mm, h. 1958 mm, clearance 330 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
McCormick Intl TTX210 |
|
| Specs | power horse 198 KM (147.6 kW), engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5308 mm, w. 2413 mm, clearance 457 mm, wheelbase 287 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 40 |
Fendt 350 GT |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Case IH Quantum 95 N |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2855 kg, weight with cab 2855 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Eagle FT700 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hinomoto MP140 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Diamond 270 DCR |
|
| Specs | power horse 274.72 KM (202 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10110 kg, weight with cab 10110 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40, reverse gears 40 |
Claas Axion 840 Cmatic |
|
| Specs | power horse 244.8 KM (180 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 7416 kg, weight with cab 7416 kg, l. 5720 mm, h. 3200 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Maxxum 115 X-line |
|
| Specs | power horse 117 KM (86 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5110 kg, weight with cab 5110 kg, l. 4532 mm, h. 2920 mm, w. 1873 / 1913 mm, clearance 427-478 mm, wheelbase 2652 mm, front tires 14.9-24; 14.9-28, rear tires 14.9-24; 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | - |
Ford 741 |
|
| Specs | power horse 48.4 KM (36.1 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1542 kg, l. 3355 mm, h. 1653 mm, clearance 692 mm, front track width from 211 mm to 414 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
McCormick Intl F90 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4902 mm, w. 1321 mm, clearance 254 mm, wheelbase 215 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20 |
Yanmar FX17 |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrotron TTV 1130 |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4680 mm, h. 2950 mm, wheelbase 276 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | - |
White 100 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6323 kg to 6570 kg, wheelbase 283 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Marshall Series IIIA |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.1 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 168 x 229 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |