McCormick Intl T80 M T3 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
Hurlimann H-6115 Elite |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4830 kg, l. 4600 mm, h. 2800 mm, wheelbase 275 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Hesston 420 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1778 kg, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Simpson Jumbo B |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Valtra T 170 |
|
| Specs | power horse 175.44 KM (129 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5950 kg, weight with cab 5950 kg, l. 5148 mm, h. 3030 mm, w. 2338 mm, front tires 460 / 85 R30, rear tires 460 / 85 R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/12, reverse gears 36/12 |
New Holland 9184 |
|
| Specs | power horse 240 KM (179 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11326 kg, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Eagle FT600 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hitachi TZ210 |
|
| Specs | power horse 20.7 KM (15.4 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1040 kg, l. 2840 mm, h. 1930 mm, clearance 325 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Iseki TA417F |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), PTO 555 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case RC |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102 |
| Dimensions | weight from 1834 kg, l. 3162 mm, h. 1118 mm, w. 1600 mm, front tires 6x20.5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 1417 |
|
| Specs | power horse 16.6 KM (12.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 645 kg, l. 2545 mm, h. 1890 mm, w. 991 mm, wheelbase 142 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
John Deere 320 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2940 mm, w. 1359 mm, clearance 533 mm, front track width from 1016 mm to 1397 mm, rear track width from 984 mm to 1378 mm, wheelbase 177 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Landini Landpower 185 |
|
| Specs | power horse 183.5 KM (134.92647058824 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6250 kg, weight with cab 6250 kg, l. 5450 mm, w. 2486 / 3016 mm, clearance 550 mm, wheelbase 2800 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Farmer F5-12272s |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.48 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 430/540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4223 mm, h. 2637 - 2689 mm, w. 1991 - 2479 mm, clearance 445 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TK76 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Twin City 16-30 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 190 |
| Dimensions | l. 4547 mm, h. 1829 mm, w. 1778 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Hart-Parr 17-30 |
|
| Specs | engine capacity 27.1 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 229 x 330 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota L3700SU |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2705 mm, w. 1306 mm, front track width from 1095 mm, rear track width from 1021 mm to 1290 mm, wheelbase 160 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
McCormick Intl F85F T3 |
|
| Specs | power horse 79 KM (58 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Corbitt D-50 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1617 kg to 2585 kg, l. 3251 mm, h. 1765 mm, w. 165 mm, rear track width from 1422 mm to 2134 mm, wheelbase 218 mm, front tires 5.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Simpson Jumbo C |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Pioneer Tractor Pony |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 4013 mm, h. 1626 mm, w. 2438 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Hinomoto MD200 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Cub Cadet Lx410 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1626 kg, l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 381 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 435N |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2155 kg to 2865 kg, l. 3599 mm, front track width from 1110 mm to 1313 mm, rear track width from 1191 mm to 1389 mm, wheelbase 214 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Farmall MDV |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3759 mm, clearance 749 mm, wheelbase 237 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Hitachi NTX380 |
|
| Specs | power horse 37.5 KM (28 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1700 kg, l. 3444 mm, h. 2319 mm, clearance 399 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | - |
Minot 30 II |
|
| Specs | engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3068 mm, h. 1984 mm, w. 1440 mm, clearance 292 mm, front track width from 1199 mm to 1450 mm, rear track width from 1151 mm to 1450 mm, wheelbase 167 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Farmall 400 Hi-Clear |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3937 mm, w. 190 mm, front track width from 1530 mm to 2140 mm, rear track width from 1575 mm to 1880 mm, wheelbase 255 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Pasquali MARS 8.85 |
|
| Specs | power horse 82.5 KM (61.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |