John Deere 2010C |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4331 kg to 4374 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
ATC Terratrac 200 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Allis Chalmers L |
|
| Specs | engine capacity 13.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 165 |
| Dimensions | weight from 9979 kg, l. 3886 mm, h. 2642 mm, w. 2362 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Twin City KT |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127 |
| Dimensions | l. 3327 mm, h. 1537 mm, front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Marshall 15/30 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 203 x 267 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Allis Chalmers L |
|
| Specs | engine capacity 13.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 165 |
| Dimensions | weight from 9979 kg, l. 3886 mm, h. 2642 mm, w. 2362 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Yanmar Lx490 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 381 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 1024 |
|
| Specs | power horse 127 KM (94.7 kW), diesel, engine capacity 5.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4409 mm, h. 2819 mm, wheelbase 261 mm, front tires 13.6-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 6425 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4272 mm, w. 2215 mm, wheelbase 240 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Titan 160 DT |
|
| Specs | power horse 159.12 KM (117 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5800 kg, weight with cab 5800 kg, l. 4750 mm, h. 1920-2900 mm, w. 2360-2780 mm, clearance 515 mm, front track width from 1900 mm to 2500 mm, rear track width from 1830 mm to 2250 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
CaseIH C48 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2380 kg, l. 3531 mm, h. 2291 mm, wheelbase 198 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Oliver 2155 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 9.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 140, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Allis Chalmers HD15 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge |
| Dimensions | weight from 12632 kg, l. 4597 mm, h. 2413 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 3 |
Hart-Parr Steel King |
|
| Specs | engine capacity 19.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 203 x 305, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 7198 kg, l. 4851 mm, w. 2413 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Wallis Bear |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 190 x 229, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 7257 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
CaseIH Farmall 55 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3487 mm, h. 2413 mm, w. 1636 mm, clearance 328 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Eagle FT500 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl C80L |
|
| Specs | power horse 73.7 KM (55 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3873 mm, w. 1692 mm, clearance 366 mm, front track width from 1450 mm to 1847 mm, rear track width from 1194 mm to 1905 mm, wheelbase 202 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
McCormick Intl C75 Max |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.147058823529 kW), PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3250 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 1 |
Iseki TU225 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Rock Island G2 15-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 146, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1905 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Case IH JX1095N |
|
| Specs | 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 1356 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
John Deere 2320 Twenty |
|
| Specs | power horse 24.344 KM (17.9 kW), engine capacity 1.1 l, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 805 kg to 1005 kg, weight with cab 1005 kg, l. 2845 mm, h. 1891-1990 mm, w. 1295 mm, wheelbase 1600 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Crystal 169 |
|
| Specs | power horse 160.48 KM (118 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 420 / 70 R24, rear tires 420 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
McCormick Intl MTX110 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6087 kg, wheelbase 270 mm, front tires 540/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 12 |
Ursus 1454 |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5161 kg, l. 4249 mm, h. 2509 mm, w. 1981 mm, clearance 429 mm, wheelbase 270 mm, front tires 14.9x24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl TTX 210 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 213 KM (157 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7900 kg, wheelbase 2873 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Ford-New Holland 8530 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4369 mm, w. 2083 mm, clearance 417 mm, wheelbase 266 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Intrac 6.30 |
|
| Specs | power horse 126 KM (94 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6231 kg, l. 5200 mm, h. 3130 mm, wheelbase 270 mm, front tires 18.4R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 10 |
Eagle DF354 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |