Schilter ST5500 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Goldoni Transcar W 40 Q RS/SN |
|
| Specs | power horse 36.72 KM (27 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8+8 |
J.I. Case 802-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Cletrac DG |
|
| Specs | engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 133 |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1702 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 2 |
International Harvester McCormick-Deering T-20 |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127 |
| Dimensions | weight from 3179 kg, l. 3111 mm, h. 1410 mm, w. 1397 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Daedong DK901 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3557 kg, l. 4331 mm, h. 2875 mm, clearance 442 mm, wheelbase 214 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Challenger MT845B |
|
| Specs | power horse 400 KM (298.3 kW), diesel, bore x stroke: 137 x 172, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6754 mm, h. 3508 mm, w. 3579 mm, clearance 366 mm, wheelbase 299 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agrotron TTV1160 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6251 kg, l. 4680 mm, h. 2950 mm, wheelbase 276 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 2800 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 10.5 l, 8 cylinder(s), turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 6 |
Farmall 404 |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 103, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1542 kg to 3014 kg, l. 2388 mm, front track width from 203 mm to 2083 mm, rear track width from 1219 mm to 2032 mm, wheelbase 208 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Valmet 360 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Belarus 5590 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3950 mm, w. 1968 mm, front track width from 1422 mm to 1968 mm, rear track width from 1499 mm to 2102 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Hitachi TZ300 |
|
| Specs | power horse 29.6 KM (22.1 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1150 kg, l. 2890 mm, h. 2014 mm, clearance 376 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Valpadana 3670 |
|
| Specs | power horse 66.9 KM (49.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3899 mm, h. 2250 mm, w. 1321 mm, wheelbase 201 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
YTO X700 |
|
| Specs | power horse 69.1 KM (51.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3425 kg, l. 4160 mm, h. 2824 mm, w. 1877 mm, clearance 429 mm, wheelbase 234 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Case IH Puma 195 |
|
| Specs | power horse 234 KM (172 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6850 kg, weight with cab 6850 kg, l. 4449 mm, h. 2985-3040 mm, w. 2682 mm, front track width from 1560 mm to 2269 mm, wheelbase 2884 mm, front tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28, rear tires 480 / 70 R28; 540 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Schluter Super 1900 TVL-LS Special |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2921 mm, wheelbase 280 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Fendt Favorit 622LS |
|
| Specs | power horse 211 KM (157.3 kW), diesel, engine capacity 11.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 155, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9226 kg, l. 5600 mm, h. 3080 mm, wheelbase 275 mm, front tires 18.4R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Hitachi NTX500 |
|
| Specs | power horse 49.3 KM (36.8 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 3533 mm, h. 2370 mm, clearance 439 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland T4030F |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2761 kg to 2909 kg, w. 1486 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 32, reverse gears 16 |
Claas Nexos 210 F |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 205 |
|
| Specs | power horse 49 KM (36.5 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2710 kg, l. 3851 mm, h. 2611 mm, wheelbase 226 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
International Harvester T-6 Series 62 |
|
| Specs | engine capacity 4.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 112, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D5016 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9 |
Twin City 25-45 |
|
| Specs | engine capacity 14.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 203 |
| Dimensions | weight from 7030 kg, l. 5588 mm, h. 3175 mm, w. 2032 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 2660LP |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3500 mm, w. 1994 mm, wheelbase 228 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Schluter Super 1700LS |
|
| Specs | power horse 170 KM (126.8 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 280 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Ransomes MG3 |
|
| Specs | power horse 6 KM (4.5 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Upton Heavy Harry |
|
| Specs | diesel, two stroke, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20 |
Challenger MT345B |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2576 mm, w. 1849 mm, wheelbase 210 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |