Hurlimann H-496 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3860 kg, l. 4010 mm, h. 2650 mm, wheelbase 262 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter Super 650 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3160 kg to 3560 kg, l. 4209 mm, h. 2441 mm, wheelbase 248 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Pasquali VANTH 5.30 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 850 kg, front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Earthmaster D |
|
| Specs | engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 61 x 89 |
| Dimensions | l. 2489 mm, h. 1549 mm, w. 1803 mm, clearance 508 mm, wheelbase 167 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Zetor 7421 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3315 kg, wheelbase 228 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Long 2710 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 3 |
International Harvester 706 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3674 kg to 4857 kg, l. 3785 mm, w. 2032 mm, front track width from 1346 mm, rear track width from 1524 mm to 2134 mm, wheelbase 222 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 4 |
Zanello V416 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra S 280 |
|
| Specs | power horse 280.16 KM (206 kW), diesel, engine capacity 8.4 l, 6 cylinder(s), PTO min 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8800 kg, weight with cab 8800 kg, l. 5100 mm, h. 3400 mm, w. 2500 mm, front tires 480 / 65 R30, rear tires 480 / 65 R30 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40, reverse gears 40 |
SAME Dorado F 90 |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2405 kg, weight with cab 2405 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
Farmer F3-7258 |
|
| Specs | power horse 66.64 KM (49 kW), diesel, engine capacity 2.44 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | l. 3781 mm, h. 2360 - 2390 mm, w. 1568 - 2000 mm, clearance 360 mm, front tires 280 / 85 R20, rear tires 280 / 85 R20 |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quantum 75 C |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3070 kg, weight with cab 3070 kg, h. 2419 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, pressure compensation |
J.I. Case 803-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford 630 |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 91 |
| Dimensions | l. 3083 mm, h. 1491 mm, w. 1645 mm, clearance 533 mm, front track width from 1321 mm to 1930 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 191 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
SAME Dorado F 75 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2270 kg, weight with cab 2270 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
Steiger Cougar KP-1325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 16012 kg, wheelbase 359 mm, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 2 |
Cockshutt 660 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1837 kg, wheelbase 233 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Avery 14-28 |
|
| Specs | engine capacity 7.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 178 |
| Dimensions | weight from 3084 kg, l. 3861 mm, h. 2642 mm, w. 1727 mm, front tires 36x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Fiat 441R |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100 |
| Dimensions | l. 2959 mm, h. 1456 mm, w. 1511 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Yanmar YM4500 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong CK20 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2685 mm, h. 1968 mm, w. 1120 mm, wheelbase 147 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
SAME Roller 60 DT |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3090 kg, weight with cab 3090 kg, l. 3240 mm, h. 2500 mm, w. 1640-2040 mm, clearance 380 mm, front track width from 1340 mm to 1740 mm, rear track width from 1300 mm to 1700 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12 / 24, reverse gears 12 |
Farmtech Rio R 28iMech |
|
| Specs | power horse 32 KM (24 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1264 kg, weight with cab 1264 kg, l. 2987 mm, h. 2258 mm, w. 1369 mm, wheelbase 1661 mm, front tires 200 / 70 R16, rear tires 200 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl C80 Max T3 |
|
| Specs | power horse 74 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3290 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr AgroStar 6.28 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4640 kg, l. 4740 mm, h. 2820 mm, wheelbase 272 mm, front tires 16.9R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 12 |
White 2-32 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18 |
Steiger CA-280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Landini Legend 135 TDI |
|
| Specs | power horse 132 KM (98.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5143 mm, h. 2769 mm, w. 2210 mm, clearance 521 mm, wheelbase 279 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 108, reverse gears 36 |
Valpadana 1645 |
|
| Specs | power horse 44 KM (32.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1579 kg, l. 3419 mm, h. 2337 mm, w. 1380 mm, clearance 371 mm, wheelbase 181 mm, front tires 240/70-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Zetor 6320 EKO |
|
| Specs | power horse 65.28 KM (48 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2895 kg to 3530 kg, weight with cab 2895 kg, l. 3765 mm, h. 2573-2820 mm, w. 1980 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |