Oliver 99 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 159, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3208 kg to 5946 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Knudson 260 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12 |
McCormick Intl XTX145 |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6500 kg, l. 5207 mm, w. 2489 mm, clearance 508 mm, wheelbase 274 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 40 |
SAME Dorado 3 60 Classic |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Nexos 240 VL |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2590 kg to 3040 kg, weight with cab 3040 kg, l. 4078 mm, h. 2305 mm, w. 1260-1460 mm, wheelbase 2161 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann 911 XT |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5380 kg, l. 4590 mm, h. 2761 mm, wheelbase 275 mm, front tires 16.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 72, reverse gears 72 |
Ford-New Holland 5530HC |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 210 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
Dongfeng DF-500 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2220 kg, l. 3889 mm, h. 2441 mm, w. 1829 mm, clearance 450 mm, wheelbase 105 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Deutz-Fahr Agroplus F 430 |
|
| Specs | power horse 106.08 KM (78 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3000 kg, weight with cab 3000 kg, l. 3363 mm, w. 1618 - 2018 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Farmtech Rio R 50HST |
|
| Specs | power horse 47 KM (34.558823529412 kW), diesel, engine capacity 3.77 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/750 do 750/1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1625 kg, weight with cab 1625 kg, l. 3192 mm, h. 2350 mm, w. 1450 mm, front track width from 1100 mm, rear track width from 1100 mm, wheelbase 176 mm, front tires 280 / 70 R16, rear tires 280 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Advance-Rumely OilPull S 30/60 |
|
| Specs | engine capacity 22.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 229 x 279 |
| Dimensions | l. 4851 mm, h. 2908 mm, w. 2540 mm, front tires 44x10 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Schluter Super-Trac 1800 TVL |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5659 mm, h. 3269 mm, wheelbase 294 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
McCormick Intl F60 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
New Holland TK4050 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 1430 mm, w. 1410 mm, front tires 12.2 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
SAME Silver 115 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5080 kg, l. 4330 mm, h. 2760 mm, wheelbase 275 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 72, reverse gears 72 |
Fendt Farmer 303LS |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2936 kg to 3281 kg, l. 3780 mm, h. 2550 mm, wheelbase 229 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 15, reverse gears 4 |
J.I. Case 810-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline ZAS |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1701 kg, l. 3050 mm, h. 1753 mm, w. 178 mm, clearance 311 mm, front track width from 1219 mm, rear track width from 1372 mm to 1499 mm, wheelbase 184 mm, front tires 5.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Iseki TJW105 |
|
| Specs | power horse 112 KM (83.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3915 kg, l. 4148 mm, h. 2659 mm, w. 2019 mm, clearance 455 mm, wheelbase 240 mm, front tires 11.2R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Bolinder-Munktell 25 |
|
| Specs | 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME R2.76 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2900 kg, weight with cab 2900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45, reverse gears 45 |
Fiat 221R |
|
| Specs | power horse 21.13 KM (15.8 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2599 mm, h. 1298 mm, w. 1203 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Rhino 3320 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong FX751 |
|
| Specs | power horse 67.1 KM (50 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 570 rpm |
| Dimensions | weight from 3074 kg, l. 3749 mm, h. 2591 mm, w. 1961 mm, clearance 429 mm, wheelbase 210 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
International Harvester 330 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 103, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1859 kg to 2773 kg, front track width from 1219 mm to 1930 mm, rear track width from 1219 mm to 1930 mm, wheelbase 186 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Marshall D842 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Wuzheng WZ300 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), bore x stroke: 105 x 95 |
| Dimensions | l. 3210 mm, h. 1961 mm, w. 1450 mm, wheelbase 183 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CX90 XrtaShift T3 |
|
| Specs | power horse 82.96 KM (61 kW), engine capacity 4.4 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann H-1600 SX |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6801 kg, h. 2969 mm, wheelbase 284 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Hinomoto E282 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |