Jinma JM-550 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1942 kg, l. 32767 mm, h. 2438 mm, w. 1829 mm, wheelbase 200 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Landini Mistral 40 |
|
| Specs | power horse 35.5 KM (26.102941176471 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 1600 kg, weight with cab 1600 kg, l. 3300 mm, h. 2108 mm, w. 1295 mm, clearance 340 mm, wheelbase 1700 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Satoh ST1800 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Magnum 225 |
|
| Specs | power horse 224.4 KM (165 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), PTO min 1800 rpm |
| Dimensions | weight from 9136 kg, l. 5950 mm, h. 3265 mm, w. 2550 mm, rear track width from 3000 mm, front tires 600 / 65 R28; 600 / 70 R30; 600 / 70 R30; 600 / 70 R30; 600 / 70, rear tires 600 / 65 R28; 600 / 70 R30; 600 / 70 R30; 600 / 70 R30; 600 / 70 |
| Gear & hydraulics | - |
Versatile 955 |
|
| Specs | power horse 350 KM (261 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 6426 mm, h. 3219 mm, w. 3861 mm, wheelbase 330 mm, front tires 30.5x32 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 2 |
Eagle FT604 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schilter UT6502 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus Ecoline 315 |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 981S |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4440 mm, h. 2741 mm, wheelbase 267 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Pasquali MARS 8.95 |
|
| Specs | power horse 90.5 KM (67.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Belarus 5480 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 8 |
Sonalika DI-340S |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 118, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2705 kg, l. 3716 mm, h. 2349 mm, w. 1951 mm, clearance 399 mm, wheelbase 221 mm, front tires 9x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Explorer II TOP 80 DT |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3380 kg, weight with cab 3380 kg, l. 3780 mm, h. 1625-2600 mm, w. 1950-2550 mm, clearance 450 mm, front track width from 1430 mm to 2140 mm, rear track width from 1500 mm to 2100 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
SAME Laser 140 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5250 kg to 5450 kg, weight with cab 5250 kg, l. 4264 mm, h. 2977 mm, w. 2170-2670 mm, clearance 500 mm, wheelbase 2750 mm, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 5516 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 226 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Versatile 125 |
|
| Specs | 8 cylinder(s), PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5896 kg, front tires 18.4-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 98 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.5 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Iseki TK33F |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), PTO 565 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT225B |
|
| Specs | power horse 22.5 KM (16.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 727 kg, l. 2591 mm, h. 1956 mm, w. 1219 mm, clearance 264 mm, wheelbase 151 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Renault 85-12 |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4049 mm, h. 2771 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Minneapolis-Moline G940 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 261 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Zetor Super P |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4199 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Belarus 5570 |
|
| Specs | power horse 87 KM (64.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4296 kg, l. 3950 mm, w. 1968 mm, front track width from 1422 mm to 1968 mm, rear track width from 1499 mm to 2102 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Farmtech Rio R 36iMech |
|
| Specs | power horse 35 KM (26 kW), diesel, engine capacity 1.758 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1264 kg, weight with cab 1264 kg, l. 2987 mm, h. 2258 mm, w. 1379 mm, wheelbase 1661 mm, front tires 200 / 70 R16, rear tires 200 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester McCormick-Deering T-40 |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 165, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3581 mm, h. 1651 mm, w. 1651 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Yanmar Lx4100 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 422 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Merlin TDX140 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4079 mm, h. 3200 mm, w. 2286 mm, clearance 450 mm, wheelbase 268 mm, front tires 14.9-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
YTO 600 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 733 rpm |
| Dimensions | weight from 2175 kg, l. 3899 mm, h. 1750 mm, w. 1816 mm, clearance 414 mm, wheelbase 212 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl XTX 165 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 171 KM (126 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7750 kg, wheelbase 2752 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Deutz-Fahr AgroStar 4.68 |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4480 mm, h. 2770 mm, wheelbase 245 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 12 |