Zetor 35 Super |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
John Deere 2750 High-Clearance |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3574 kg, front track width from 1626 mm, rear track width from 1626 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 4 |
Allis Chalmers HD19 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge |
| Dimensions | weight from 18323 kg, l. 4851 mm, h. 2261 mm, w. 2769 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
East Wind DF554 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3889 mm, h. 1750 mm, w. 1829 mm, clearance 325 mm, wheelbase 208 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick Intl C90 Max T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3460 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TU137F |
|
| Specs | power horse 13.5 KM (10.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hesston 80-90 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3234 kg to 4293 kg, wheelbase 234 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 8 |
Lenar LE200D |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford-New Holland 6530HC |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 210 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
Valmet 1203 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 114, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4199 kg to 4830 kg, l. 4219 mm, h. 2649 mm, wheelbase 230 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Zetor Zebra 2522 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar MTZ 80 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 4.75 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3700 kg, weight with cab 3700 kg, l. 3815 mm, h. 2800 mm, w. 1970 mm, clearance 465 mm, front track width from 1350 mm to 1850 mm, rear track width from 1450 mm to 2100 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
New Holland TG 255 |
|
| Specs | power horse 282.88 KM (208 kW), diesel, engine capacity 8.268 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 24x6, reverse gears 18x4 |
Oliver 1865 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front track width from 1422 mm to 2032 mm, rear track width from 1626 mm to 2438 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
East Wind DF304 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3236 mm, h. 1537 mm, w. 1486 mm, clearance 358 mm, wheelbase 169 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Upton MT-855 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | weight from 11022 kg, l. 5286 mm, h. 2883 mm, w. 4310 mm, wheelbase 335 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 14, reverse gears 4 |
Crystal 161 |
|
| Specs | power horse 156.4 KM (115 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 420 / 70 R24, rear tires 420 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
McCormick Intl F80F T3 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini Victory 260 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8451 kg, l. 5131 mm, h. 3231 mm, wheelbase 309 mm, front tires 600/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Corbitt G-50 |
|
| Specs | engine capacity 2.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3251 mm, h. 1765 mm, w. 165 mm, rear track width from 1422 mm to 2134 mm, wheelbase 218 mm, front tires 5.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Twin City 27-44 |
|
| Specs | engine capacity 10.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 171 |
| Dimensions | weight from 3878 kg, l. 3861 mm, h. 1854 mm, front tires 36x8.50 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Benye 400 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1535 kg, l. 3510 mm, h. 2019 mm, w. 1590 mm, clearance 396 mm, wheelbase 196 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH Quadtrac STX450QT |
|
| Specs | power horse 450 KM (335.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
International Harvester 7288 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 7.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Massey Ferguson 825 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Lanz FHD Felddank |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), engine capacity 12.5 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 190 x 220, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 4200 kg, front tires 39.4x6.3 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Landini Powermaster 220 |
|
| Specs | power horse 214 KM (157.35294117647 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7250 kg, weight with cab 7250 kg, l. 5500 mm, w. 2415 mm, clearance 470 mm, wheelbase 2880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 3000 TVL |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 11.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 155, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9601 kg, l. 6081 mm, h. 3259 mm, wheelbase 294 mm, front tires 18.4R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Knudson 360 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 1100 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 114, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3769 kg to 4419 kg, l. 3871 mm, h. 2400 mm, wheelbase 231 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |